Якщо на Херсонщині не буде працювати рибна охорона, ми вийдемо на мітинги, – Гурківський

Першого березня  на 100.6 FM та на Проводному радіо в програмі «Тема Дня» виступили активісти «Народного контролю» з інформацією про стан фауни Дніпра та браконьєрство на воді.

Вже півтора року активісти самостійно ведуть боротьбу з браконьєрами  та корумпованою рибною інспекцією, сьогодні їх почали підтримувати депутати Херсонської обласної ради та депутати Верховної Ради.

«На жаль, виконуючий обов’язки міністра АПК Мартинюк та голова Державного рибного господарства Бєлов не приймають ніяких рішень щодо запуску на Херсонщині рибного патруля, тим самим покривають браконьєрів. А також не дають ніяких пояснень. Тому, якщо не буде зроблено ніяких дій з їхнього боку, ми будемо влаштовувати мітинги», – прокоментував голова Херсонського міського осередку «Народного контролю» Валерій Гурківський.

Активісти вже вкотре наголошують про необхідність рибного патруля, адже структура буде нова, як і нові працівники, котрі не будуть політично заангажовані.

«Вольове рішення повинен взяти на себе керівник. Він повинен дати команду, щоб не було браконьєрства на річці Дніпро. І повірте, одиниці виїжджатимуть, їх будуть виловлювати, потім вони не будуть займатися браконьєрством. Тому що насправді рибний патруль має дуже багато повноважень. Якщо вони ловлять браконьєра, то мають усі права вилучити сітку, човен, мотор і всі снасті, вилучають до суду, потім суд має приймати рішення про накладення штрафу від 300 грн до кількох сотень тисяч, а не «кришувати» і  віддавати назад браконьєрам снасті. При такому розвитку подій браконьєрів на Херсонщині не стане», – впевнений активіст «Народного контролю» Анатолій Джурмій.

Активісти будуть боротися, допоки на Херсонщині рибний патруль не прийме свої повноваження, і вже готові з 7 по 21 березня їхати до Києва на мітинг, про що вже повідомили мера Кличко.