Юридична абетка: як населення отримуватиме субсидії за новими правилами?

З 1 березня в Україні почався процес виплати субсидій готівкою. «Народний контроль» Житомирщини дослідив, як українці отримуватимуть субсидії за новими правилами.

Згідно з порядком виплат, у березні 2019 року пенсіонери отримають субсидію за лютий 2019 року разом з пенсією – через свій банк або через відділення «Укрпошти».

Всі інші субсидіанти зможуть отримати субсидію починаючи з 12 березня у відділенні Ощадбанку. Для отримання грошей необхідно мати паспорт і ідентифікаційний код. Варто зазначити, що Ощадбанк ввів попередню реєстрацію для громадян, яку можна пройти на сайті або за допомогою контакт-центру банку.

Якщо станом на травень 2019 року у субсидіантів буде протермінована заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на сезон 2019-2020 рр. не призначать. Однак, оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця.

Крім того, у травні всім одержувачам субсидій потрібно обов’язково подати заяву та декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься тільки тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році.