За кошти екофонду реалізовутимемо проекти, які дозволять залучити мільйони євро з Європи, – Білоус

Сьогодні під час сесії Львівської облради депутати розподіли понад 55 млн грн з обласного фонду охорони навколишнього природоохоронного середовища.

Як розповів перший заступник голови ЛОР Андрій Білоус, держава поставили області у дещо незручне фінансове становище, адже якщо раніше у місцевих бюджетах залишалося 50% від розміру екологічного податку, то тепер лише 30%. Та попри це, вдалося сформувати  перелік із 64 природоохоронних заходів на загальну суму 50,1 млн грн та передбачено співфінансування 3 проектів МТД на загальну суму 5,1 млн грн. Нерозподіленими наразі залишили 10,1  млн грн.

«Маємо дуже важливий пункт про скерування коштів на співфінансування проектів МТД.  В області реалізують спільно з закордонним партнерами низку проектів, фінансування яких дозволить залучити кілька мільйонів євро з європейських фондів», – прокоментував Андрій Білоус.

Також, за його словами, в рішенні прописано основні природоохоронні заходи з покращення навколишнього середовища, будівництва та реконструкції каналізаційних мереж, придбання спецтехніки, а також створення нових та підтримка діючих ландшафтних парків та місць відпочинку тощо.