За результатами звернення депутата Косівської міської ради від «Народного контролю» звільнено з посади місцевого керівника поліції

До депутата Косівської міської ради від «Народного контролю» Володимира Зузяка надходять численні скарги місцевих жителів щодо дій чи бездіяльності місцевих чиновників, особливо щодо неприйнятних, на думку людей, вчинків вже колишнього керівника Косівського ВП ГУНП, майора поліції Байдуся О. В.
Ще у листопаді 2018 р. у ЗМІ з’явилася інформація про те, що поліція «дахує» незаконні вирубки лісу на Косівщині. Зокрема, спускаються на гальма відкриті кримінальні провадження, правоохоронці вперто не помічають зрубаних без дозвільних документів дерев тощо. Провідні телеканали України висвітлювали це у своїх сюжетах. Активісти, атовці та небайдужі громадяни на чолі з Зузяком направили відповідні листи в різні органи для перевірки цих фактів та досі результату це не принесло.
Відчувши таку вседозволеність колишній керівник Косівського ВП ГУНП Байдусь О. В. дозволяв собі неправомірні дії, що суперечили не тільки кодексу працівника МВС, а й нормам моралі, а то і законодавству України загалом. Зокрема, у листопаді ЗМІ повідомляли про конфлікт Байдуся з бійцем АТО. За словами очевидців, поліціянт у стані алкогольного сп’яніння нецензурною лайкою обзивав чоловіка і намагався його побити. У П’яту річницю пам’яті про загиблих на Майдані посадовець нецензурно висловлювався у бік майданівців та добровольців. А нещодавно жителька м. Косова прямо в кабінеті слідчого та в присутності слідчого і його керівника отримала порцію ненормативної лексики та побоїв. Цей відеоаудіозапис катування в райвідділі поліції оприлюднив у мережі Фейсбук Володимир Зузяк та направив відповідне звернення в Головне управління національної поліції. За результатами службового розслідування Байдуся О. В. звільнено з посади.

«Після 10-го мого звернення як депутата Косівської міської ради отримав відповідь щодо незаконних дій Олександра Байдуся – проведено службове розслідування, на Байдуся О. В. накладено стягнення у вигляді звільнення з посади! Нагадаю, що керівник (на той час Косівського відділу поліції) Байдусь О. В. у кабінеті райвідділу спільно з керівником слідства й слідчим Ватаманюком В. били й катували багатодітну жінку, також обзивали майданівців, добровольців. Я вертатимуся й надалі, щоб ці поліціянти понесли кримінальну відповідальність за скоєне. ЗАКОН має бути один для всіх !!!» – заявив Зузяк.