За відмову від загальнобудинкового лічильника на газ хмельничанам погрожують штрафами

Понад півроку у Хмельницькому триває війна споживачів із газовиками, які  хочуть перевести містян на загальний облік газу. Люди проти, бо не хочуть платити за себе і ще свого сусіда. Та останнім часом газовики почали залякувати містян.

Сергій отримав листа від ПАТ «Хмельницькгазу». У конверті був акт про порушення. Чоловіка повідомляли, що він відмовився від встановлення загальнобудинкового приладу обліку газу, і відтепер йому рахуватимуть газ по граничним нормам, а це вдвічі дорожче.

«Там стоїть дата 18 жовтня, але цього дня до нас не приїжджали газовик, мене ніхто не повідомляв, не запрошував на зустріч. В акті не вказане мої прізвище та ім’я, а замість мене вписаний керівник Будинкоуправління №2, пан Бучковський, як мій уповноважений представник, хоча такого права керівник Будинкоуправління №2 не має», – розповідає мешканець Майборського, 11 Сергій.

Журналісти «Народного контролю»  вирішили запитати керівника Будинкоуправління №2, хто ж все ж дав йому право підписувати такі акти.

«Це не мій підпис. Я такі акти не підписував, і більше того не маю права, і тим більше, Будинкоуправління №2 ніколи не відмовлялось від встановлення приладів обліку, то все на розсуд мешканців», – запевнив журналістів керівник Будинкоуправління №2 Юрій Бучковський.

У ПАТ «Хмельницькгазі» запевнили, що підпис не підробляли. Мовляв, все у них законно.

«От тільки є юридична колізія, окремий побутовий споживач не може нести відповідальність за відмову від загальнобудинкового приладу обліку. Тобто рахунки, які будуть нараховані по граничним нормам необхідно оскаржувати в суді. А такий акт, який отримав мешканець – це чиста підробка. Людям необхідно звернутись до поліції», – коментує ситуацію юрист громадської приймальні «Народний контроль» Роман Черняк.