Забудовник вимагає у активістів майже 300 тис. грн. за те, що завадили незаконному будівництву

Забудовник, який намагався у Львові незаконно збудувати будинок попри парк «700-річчя» подав до суду на активістів, мовляв, перешкодили йому у будівництві.  Понад, те він вимагає виплатити йому моральну та матеріальну компенсацію  – майже 300 тис. гривень.

Про це повідомляє координатор «Народного контролю», відповідач у справі Галина Юрковська.

«Ще з початку травня Роман Баранецький розпочав будівництво попри  парк «700-річчя». Відтак  парком почали їздити вантажівки з будівельними відходами, які висипали прямо у зеленій зоні. Машини вщент розбили шлях, поламали багато дерев. Аби вберегти парк,  майже усі жителі об’єдналися: ми захищали зелені насадження», – розповідає координатор «Народного контролю» Галина Юрковська.

Як результат: ЛКП «Зелений Львів» подав позов до Львівської міськради, щоб  скасувати ухвалу про надання Роману Баранецькому земельної ділянки площею 0, 043 га біля одного з центральних парків Львова на вул.  Шеремети, 27 . Також ЛКП  «Зелений Львів» перекопав заїзд в зелену зону з вул. Торфяної. Так хотіли завадити в’їзду вантажівок на територію парку.

«Щойно ми взялися відстоювати парк,  нас одразу почали залякувати. Приходили анонімні листи, були телефонні дзвінки. Тепер на мене та активістку Ірину Стахуру Роман Баранецький подав до суду з вимогою виплатити йому матеріальну та моральну компенсації у розмірі 282 тис. гривень», – каже Галина Юрковська.

Окрім  грошової виплати, Роман Баранецький вимагає не перешкоджати йому вести будівництво.  А також просить зобов’язати активістів прибрати з ділянки залізобетонний блок , який 18 років тому поставив «Львівобленерго».

«Народний контроль» вимагає негайно скасувати ухвалу Львівської міської ради щодо надання Роману Баранецькому біля  парку «700-річчя» земельної ділянки.  Обіцяє контролювати розгляд судової справи проти активістів. А також зобов’язати забудовника попросити офіційне вибачення у активістів.

До слова, це вже не вперше на активістів «Народного контролю» чинять тиск. Раніше на координатора «Народного контролю» у м. Винники Павла Фіщука кинувся з кулаками охоронець уже екс-мера  Винник “регіонала” Сергія Уварова Віктор Серняков. Таку реакцію спричинило зауваження активіста – не паркувати автомобіль на пішохідному переході. Тоді на місце події Павло Фіщук викликав поліцію.

Додамо, тоді через припарковану на “зебрі” автівку  мало не стався нещасний випадок.

Фото: dailylviv.com