lviv121

Захисникам Авдіївки потрібні тепловізори, а дітям – українські книги

Львівські волонтери готують уже третю поїздку в Авдіївку та на передові позиції до українських військових. Ця допомога орієнтована на забезпечення бійців оргтехнікою та тепловізорами.

За словами одного із організаторів поїздки, керівника міжфракційної групи з питань АТО у Львівській міській раді, депутата від «Народного контролю» Віталія Свінціцького, зараз бійці на передовій облаштовують позиції, тому потребують будівельних матеріалів та інструментів.

«Так, під час крайньої поїздки ми доставили нашим військовим 13 генераторів, 11 бензопил, електрозварювальні апарати, маски, плоскогубці, інструменти тощо. Але будівельні матеріали при організації позицій завжди актуальні. Врешті інструменти мають здатність виходити з ладу, тож і вони не будуть зайвими», – наголосив Свінціцький.

Окрім того, до вже сформованого блоку із забезпечення бійців, також входять оптика, планшети, тепловізори, ноутбуки, ксерокси. Один тепловізор уже вдалося придбати. Зараз волонтери дозбирують кошти на ще один.

«Майже 60 тисяч гривень представники «Союзу ветеранів десанту» наколядували під час Різдва, коли виступали із Вертепом. Але потрібно 125 тис. грн. Тому зараз шукаємо меценатів, які докладуться до нашої коляди. Окрім того, можливо, хтось має техніку, яку можна передати на схід. Урешті будемо вдячні за будь-яку іншу допомогу», – зазначив організатор поїздки.

Водночас зараз уже є меншою потреба у медикаментах.

«Під час попередніх поїздок везли противірусні, кровоспинні препарати. І, як розповіли військові медики, вони зараз мають ліків із надлишком, який вирішили передати добробатам. Думаю, це розбиває міфи про ворожнечу між ЗСУ та добробатами, адже ми побачили повне взаєморозуміння та підтримку», – розповів Свінціцький.

Також він передав побажання освітян Авдіївки, які просять привозити в місто українську літературу для дітей. Її в місцевих школах і бібліотеках вкрай мало.

«Також є ідея організувати спільний комунікативний проект для дітей Львова та Авдіївки – обмін малюнками. Ми запропонували освітянам, щоб учні Авдіївки підготували малюнки та передали їх дітям Львова. Дуже важливо, щоб наші діти, які живуть під мирним небом, відчули переживання дітей Авдіївки. Потрібно, щоб маленькі українці спілкувалися між собою. Потрібно зруйнувати вакуум ворожої пропаганди. Вірю, що нам все вдасться!», – наголосив Віталій Свінціцький.