groshi

Закладене у проект Бюджету-2017 підвищення зарплат не перекриє навіть рівня інфляції, – Добродомов (+ відео)

Попри позитив вчасного подання резолюції бюджету на 2017 рік, самі бюджетні пропозиції від Кабміну викликають багато питань.

Про це у «Вечірньому праймі» на «112. Україна»  заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро  Добродомов.

«Те, що бюджетну резолюцію представили вчасно – позитивний момент, адже  пам’ятаємо, з яким запізненням це відбувалося в останні 2 роки при Уряді Яценюка.  Зараз же можемо детально проаналізувати та обговорити подані пропозиції в комітетах і врешті  вийти на збалансоване рішення», – констатував він.

Водночас, як зазначив нардеп, до наданих пропозицій є питання, які стосуються не лише  дефіциту бюджету та джерел його покриття, а й показників у видатковій частині.

«Наприклад, збільшення зарплат закладається на рівні 10%, але це навіть не перекриє рівень інфляції, а відтак не вплине на рівень життя людей у кращу сторону. Крім того, прогнозований курс гривні вказаний як 27,5 у відношенні до долара. Та ми знаємо, що реально вираховується бюджет на кілька відсотків вище, аніж показується. Це значить, що Уряд морально готовий до курсу 30 гривень за долар», – зазначив Добродомов.

На його переконання, зараз необхідно також проаналізувати дефіцит цьогорічного бюджету, який перейде в наступний, і шукати джерела його погашення.

«Також не зрозуміло що буде з профтехосвітою,  фінансування якої переклали на місцеві бюджети. Мова про півмільйона людей, які не знають, що їх чекає завтра. А коли знищимо ПТУ, то як будемо піднімати економіку? Ми кажемо про розвиток промисловості, виробництва, але хто працюватиме на підприємствах? Проблема в тім, що Уряд не має стратегії економічного розвитку країни», – наголосив він.

Також парламентар додав, що наразі відкритим є питання змін до Податкового кодексу.

«Ми не побачили стратегії зниження податкового навантаження на бізнес, який утікає «в тінь», бо не має змогли платити чинні податки. Ініціатива щодо податкових канікул для малого бізнесу правильна, але як вона буде реалізована?», – звернув увагу Добродомов.

Нагадаємо, депутати «Народного контролю» наполягають на запроваджені галузевої мінімальної зарплати для працівників орієнтованих на експорт підприємств (металургія, агросектор, машинобудування). 

Фото: inpress.ua