1

Закон про очищення влади не пропустить Микитюка

Народний депутат України Ігор Гузь оприлюднив інформацію про те, що у Державній фіскальній службі серйозно розглядають можливість призначення на посаду начальника Волинської митниці екс-регіонала Романа Микитюка.

Цю інформацію підтвердили й інші народні депутати, зокрема, Андрій Антонищак, який є членом Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Звісно, що такого роду інформація збурила свідому громадськість Волині, та стала однією з топ-тем у місцевих ЗМІ.

А все тому, що Роман Микитюк у більшості волинян чітко асоціюється з режимом Януковича. Адже на проміжних виборах в облраду балотувався саме від Партії регіонів, у фракцію якої і вступив після обрання депутатом. Крім того, Микитюк був депутатом від ПР і в Львівській облраді попереднього скликання.

А ще, Роман Микитюк керував регіональною митницею в часи комуніста Калетника, при  якому корупція і побори досягли небачених раніше висот.

imgsize

Саме через це громадськість виступила проти такого призначення.

Ще більше здивувала інформація про те, що за такими кадровими перестановками можливо стоїть голова Волинської ОДА Володимир Гунчик. Поки немає офіційного підтвердження такої інформації коментувати це не буду.

Хоча можливості впливу «губернатора» на це кадрове призначення є. Адже згідно Положення «Про Державну фіскальну службу України», затвердженої Постановою КМУ № 236 від 21.05.2014, керівник ДФС «призначає в установленому порядку на посаду за погодженням з Міністром фінансів та головами відповідних місцевих держадміністрацій та звільняє з посади керівників територіальних органів ДФС». Тобто Володимир Гунчик має дати своє погодження для призначення керівника Волинської митниці.

Чи дав він таке погодження? Дізнаюсь, бо направив сьогодні відповідний запит в ОДА.

Крім того, щоб показати голові ОДА реакцію громадськості на такі кадрові ініціативи, я ініціював 18 червня на засіданні Громадської ради при Волинській облдержадміністрації питання про звернення до Володимира Гунчика із закликом не погоджуватись на таке призначення.  Громадська рада підтримала мою ініціативу.

Але найбільше мене дивує поведінка голови ДФС Романа Насіроваякий досі числиться народним депутатом. Він як законотворець мав би бути знайомий із положеннями закону «Про очищення влади».

Нагадаю, «очищення влади (люстрація) здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини…»

Саме тому, згідно ч. 3 ст. 1 Закону «Про очищення влади», протягом десяти років з дня набрання чинності цим Законом посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначені у частинах першійдругійчетвертій та восьмій статті 3 цього Закону.

Отож, ця заборона застосовується в т.ч. до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року посаду керівника регіональної митниці у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року (п. 8 ч. 1 ст. 3 Закону «Про очищення влади»).

Саме до цієї категорії осіб й належить Роман Микитюк, який більше року керував митницею на Волині (07 жовтня 2011 р. – 22 квітня 2013 р.).  А він ще й очолював митницю у Львівській області.

Тому, хто б не марив призначенням Микитюка на керівну посаду у митниці – це неможливо! Адже щодо нього застосовується заборона визначена Законом «Про очищення влади», а його дотримуватися повинні усі…



Коментарі

comments