Законопроект про реформування профтехосвіти зареєстровано у Парламенті

Депутати пропонують запровадити механізм «приватного замовлення» від підприємств на навчання студентів, а також дозволити ПТУ брати цільові кредити.

Відповідні зміни прописані у законопроекті «Про професійну освіту в Україні» (№ 5160), який зареєстрували депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль» Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак.

Окрім того, у законопроекті пропонується встановити контрактну форму працевлаштування і погодинну оплату праці для викладачів (із коефіцієнтом 1,5 у відношенні зарплати викладача ПТУ до мінімальної).

Окремо ініціатива регулює питання проведення короткострокової «перекваліфікації» спеціалістів у професійно-технічних закладах освіти.

У разі ухвалення законопроекту, тих, хто навчається в ПТУ,  перейменують з «учнів» на «студентів». А державна стипендія для них буде нараховуватися у розмірі 0,5 мінімальної зарплати.

Нагадаємо, минулого року Уряд припинив фінансування ПТУ з держбюджету, переклавши цей обовязок на місцеві бюджети. Депутати «Народного контролю»  наголошували, що такий крок завдає удару по цій освітній галузі та може призвести до  закриттям кожного другого ПТУ.

 У професійнотехнічних закладах навчається понад 300 тис студентів, 12% з яких – діти-сироти.

 Фото: www.volynnews.com