Законопроекти про галузеві зарплати та про Національну митницю дозволять наповнити держбюджет, – Антонищак

Ініціативи «Народного контролю» – це метод наповнення бюджету коштом олігархів, а не простих людей. Про це ефірі телеканалу «112 Україна» заявив народний депутат, член депутатської групи «Народний контроль» у ВРУ Андрій Антонищак.

Він зазначив, що законопроект про галузеві зарплати передбачає зміну системи оплати праці для працівників галузей, орієнтованих на експорт.

«Йдеться, насамперед, про три галузі: металургійну, агро та машинобудівну. Адже частка експорту саме цих галузей складає понад 30% від усього, що постачає наша держава на ринках ЄС та Китаю. Протягом останніх трьох років курс долара зріс утричі. Продукцію за кордоном реалізовують за світовими цінами – у гривневому еквіваленті – тобто за втричі підвищену ціну. Натомість заробітні плати працівникам на підприємствах, які експортують продукцію за кордон, платять такі самі, як і чотири роки тому. Таким чином український робітник отримує зарплату в 7-12 разів меншу, ніж його колега в Польщі, який виробляє аналогічну продукцію і реалізовує за ту саму вартість. Але депутати коаліції проголосували проти цього законопроекту на засіданні профільного Комітету», – зауважив Антонищак.

Антонищак додав, реформа митниці, яку пропонує «Народний контроль» принесе в бюджет додаткові 80-100 млрд грн.

«Наш законопроект зможе повністю декриміналізувати митну службу, максимально зменшить рівень корупції серед митників. Ми пропонуємо ввести конкурсні відбори на ключові посади. Ми вважаємо, що необхідно суттєво підвищити відповідальність за хабарництво, та водночас ми пропонуємо соціальні гарантії для працівників. А головне – це суттєве підвищення доходів в державний бюджет. За прогнозами це мінімум 80-90 млрд грн, після цього жодних подачок від МВФ нам не буде потрібно», – наголосив нардеп.