Замість фінансування проблемних галузей влада збільшує витрати на власне обслуговування, – Добродомов

У проекті держбюджету на 2018 рік виділено недостатньо грошей на освіту, медицину, екологію, але збільшено витрати на МВС, ГПУ та обслуговування Адміністрації Президента.

Про це розповів лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов на зустрічі з колективом Національного природного парку «Нижньодніпровський» в рамках робочого візиту до Херсону.

Протягом останніх років НПП «Нижньодніпровський» системно залишався без належного фінансування. Коштів перерахованих з держбюджету вистачало на мінімальне фінансування колективу. Мінекології планує зробити 2018 роком природного заповідного фонду в Україні, відповідно, керівництву парку обіцяють додаткове фінансування.

«Ми вже зверталися до Міністерства екології щодо галузі, зокрема парку Голосіївський у Києві та інших заповідників. Адже екологічні питання є досить важливими. Галузь, дійсно, не отримує належні кошти, водночас бізнес-партнер Порошенка Юрій Косюк отримав 809 млн гривень державної дотації на розвиток фермерства. В бюджеті на наступний рік збільшують фінансування ДФС, Генеральної прокуратури, МВС. А на екологію грошей немає, на медицину немає, на освіту немає. «Народний контроль» вже подав правки до держбюджету, аби направити додаткові кошти на медичну та освітню субвенції», – сказав нардеп.

Добродомов додав, що саме завдяки ініціативам «Народного контролю», зокрема й в екологічній галузі, українська економіка показала приріст у деревообробній та меблевій галузях.

«Завдяки мораторію на вивіз кругляку, який запровадили за нашої ініціативи, лише за минулий рік деревообробна галузь показала приріст на 15%, а меблева – на 12%. Це єдина галузь, яка демонструє такі результати. І ми маємо подібні ініціативи щодо розвитку економіки, але керівництво парламенту їх ігнорує, адже «Народний контроль» перебуває в опозиції», – наголосив він.