nkontrol_chern_2009

Замість навчатися, студенти ЧНУ носять парти та облаштовують аудиторії

У Чернівецькому національному університеті студентів факультету іноземних мов добровільно-примусово зобов’язали займатися господарськими справами на початку навчального року, – переносити парти, столи, оргтехніку, аби хоч якось підготувати аудиторії до роботи.

Ще у перші дні навчального семестру студенти ходили на пари до центрального корпусу університету у резиденції буковинських митрополитів. Але нещодавно студентів виселили в інше приміщення, де ще нещодавно розташовувався Буковинський державний фінансово-економічний університет. З січня цей ВНЗ приєднали до ЧНУ, але лише на папері. Реальні роботи розпочалися у вересні.

«Нас вигнали в інший корпус, де  немає нормальних умов для навчання. Ні столової, ні нормальних туалетів. Я змушена писати лекції на підвіконні, бо в аудиторіях немає парт», – обурена студентка факультету іноземних мов Тетяна.

«Навчальний процес зривається, пари обривають і вимагають звільнити аудиторії», – каже студент Іван.

Найактивніші студенти звернулися до проректора Романа Петришина. Він пояснює, що у центральний корпус, який внесений до культурної спадщини ЮНЕСКО, переїдуть структурні підрозділи, а студентів переселять у нові аудиторії.

«До нас приєднали не за нашим проханням, а постановою Кабміну інший ВНЗ, і ми змушені впорядковувати територію», – каже Роман Петришин.

Студенти ж просять, аби за кошти, які вони платять за навчання, університет найняв робітників, які носили би парти та техніку.

Проректор гарантує, що всі 15 тижнів пар відбудуться, а якщо хтось і надалі змушуватиме студентів до роботи – радить одразу повідомляти про це в ректорат.