Замість обіцяних 15 хвилин подання документів на закордонний паспорт триває півдня

На сайті Державної міграційної служби  стверджують, що відтепер через спрощену процедура  подання документів на виготовлення закордонного паспорта триває лише 15 хвилин.  Чи це відповідає дійсності, перевірили журналісти «Народного контролю»  у Хмельницькому .

«Я прийшов подавати документи о 9:40, але до 15:00 лише  стояв у черзі. Аби не витрачати на марно дорогоцінний час, вирішив оплатити у банку послуги.  Коли в взяти реквізити рахунку, працівниця служби вказала на оголошення «Оплату можна робити в Комерційному Індустріальному Банку за адресою Грушевського, 85». Заледве випросив необхідні реквізити, щоб зробити проплату у своєму банку», – розповів хмельничан Павло.

Саме Комерційний Індустріальний Банк раніше і належав до структури корупційної схеми, через яку з держбюджету вимивали мільярди.

На сайті ДМС чітко вказаний перелік документів: паспорт, ідентифікаційний код, квитанції про оплату.  Натомість працівники Хмельницького міського відділу вирішили  спростити свою роботу та вимагають приносити по дві копії усіх сторінок паспорту.

На вимогу журналістів «Народного контролю» начальник хмельницького міського відділу ДМС Вадим Сідлецький зриває оголошення.

В обласному управлінні ДМС журналістам «Народного контролю»  пояснили,  що збої з графіком тимчасові, адже зараз розпочали виготовляти ІD-картки для шістнадцятирічних громадян. Новий графік продовжать на дві години та вже згодом з’явиться на стендах в усіх відділеннях ДМС в Хмельницькій області.