02-09.1-1

Замість розслідувати побиття Василя Гандзюка міліція звинуватила активіста у хуліганстві

Навесні «Народний контроль» уже розповідав про побиття дунаєвецького активіста Василя Гандзюка. Тоді журналісти звертались і в прокуратуру, і в правоохоронні органи, щоб домогтись швидкого і об’єктивного розслідування кримінальної справи. Результату й досі немає, натомість самого потерпілого без будь-яких доказів звинуватили у хуліганстві.

Ще кілька місяців тому правоохоронці обіцяли «Народному контролю»: покарають винних у побитті громадського активіста Василя Гандзюка.

 «Здійснимо всі необхідні дії для встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, та притягнення їх до встановленої законом відповідальності», – переконував заступник дунаєвецького прокурора Руслан Сафроняк.

Після втручання «Народного контролю», винних у побитті хоч і не знайшли, однак відновили слідчі дії.

 «За моїми клопотаннями провели один перехресний допит. Буде зроблена радіорозвідка телефонів, які знаходились в тому «квадраті», де на мене напали», – розповів Василь Гандзюк.

Громадський активіст уже кілька років поспіль відстоює право дунаївчан на безпечне життя та вимагає зупинення у Дунаївцях хімічного виробництва на території місцевої «Сільгосптехніки», як це постановив суд. Він вважає, що саме за цю «боротьбу» його і було побито.

За час кримінального провадження правоохоронці не те, що лише не виконали обіцянку, а й тепер інкримінують самому потерпілому хуліганство, вчинене при роботі комісії у складі представників районної адміністрації та громадськості на території шкідливого виробництва. Саме за такою статтею вони передали справу до суду.

Як з’ясувалося у суді, Василеві Гандзюку безпідставно приписали нецензурну лайку, забувши про головне: чому шкідливе виробництво продовжується попри всі попередні судові рішення.

«Василь Гандзюк обзивав мене, погрожував побити. Вів себе неадекватно, та ще й при представниках влади», – заявив у суді Леонід Кузьмінський, голова правління ПАТ «Дунаєвецьке підприємство «Сільсосптехніка», який і подав позов на активіста.

У судді громадський активіст пояснив, що розмовляв на підвищених тонах, тому що намагався довести голові адміністрації, що є рішення суду, яке потрібно виконувати, яке забороняє технологічний процес виробництва пінопластових труб і піностеролу.

Підтримати Василя Гандзюка під стіни суду прийшло близько двох десятків дунаївчан, представники «Народного контролю».  Врешті Василя Гандзюка вдалося відстояти, суддя відмовив у підтримку позову проти активіста.