Запропоновані українцям субсидії – благо?!

Це Департамент соціальної політики Луцької міської ради. Цього року саме такі установи в Україні – чи не найбільш відвідувані громадянами, а слово “субсидія” – у кожного на вустах. Чому такий наплив людей, які потребують соціальної допомоги, спостерігається саме зараз – це й з’ясовував “Народний Контроль”.

Різке підвищення тарифів на комунальні послуги викликало у населення своєрідну паніку. У Департаменті соціальної політики «Народному Контролю» розповіли – лише у травні 6 тисяч громадян прийшли у соцзахист оформляти субсидії. Це майже стільки, як за весь минулий рік.

«Як і передбачалось, урядом після підвищення цін на тарифи на оплату комунальних послуг, найбільша така хвиля перша – це початок травня місяця, перші неділі, громадяни трохи були схвильовані в нас, то була найбільша кількість звернень» – розповіла директор Департаменту соціальної політики Луцька Лариса Боярин.

Зростання цін, низьки зарплати та пенсії лишили людей за межею бідності. Українці задають питання: де все те, що нам обіцяли перед виборами? Чому люди мають тиснутись в чергах за кількома гривнями субсидії?

«Неможливо прожити, та й все. То всім так, не тільки мені, всім пенсіонерам, та й взагалі: вода дорога, газ дорогий, світло дороге, все дороге» –  скаржиться Микола Олександрович.

«Не всі отримують субсидії, ясна справа, і субсидія не буде така, як люди сподіваються: можливо сто гривень, можливо більше, дивлячись як піде. При тому всьому, що ми добуваємо газ в себе, собівартість якого, я чи таю пресу, 70-80 доларів максимум. Де він дівається?» – дивується Лілія Петрівна.

Обурюється і лучанин Анатолій Герасимович, який теж  змушений оформляти ссубсидію. «Олігархи свій газ вивозять за кордон, мають на цьому великі гроші, а ми, українці через це страждаємо і ходимо по кабінетах, вибиваємо по 100, по 50 гривень субсидій».

А Галина Іванівна вже зневірилася у всьому. «Це абсурд, якщо пенсію отримують 1100 гривень, і за квартиру платити більше тисячі, 1700-1800, як вижити? – каже жінка –  Треба про людей думати, а не про себе + я не вірю вже ні у що, я вже не вірю, що може бути краще.

Доки українців годують лише гарними обіцянками, ситуація така, що людям просто немає за що жити. Тому якщо влада не почне щось робити зараз – потім може бути пізно.