Довічне ув’язнення для топ-корупціонерів змусить чиновників частіше згадувати про закон, – Мусій

Реальна боротьба з корупцією розпочнеться тоді, коли влада перестане давати «індульгенцію» своїм «друзям»-ТОП-посадовцям, і на побутовому рівні кожен чиновник знатиме, що за хабарництво йому загрожує довічне ув’язнення.

Про це, перебуваючи у Хмельницькому, заявив депутат «Народного контролю» Олег Мусій.

«Президент обіцяв «посадити трьох друзів», коли він це гасло реалізує – тоді можна буде говорити про реальну боротьбу з корупцією. А так ми бачимо лише показові затримання, але за гратами ніхто з ТОП-посадовців так і не опинився», – констатував нардеп.

Як приклад, він нагадав про оприлюднені під час прем’єрства Яценюка факти корупції, за які нікого так не притягнули до кримінальної відповідальності.

«Можемо згадати і про корупцію в МОЗ, і про справу зниклих «нафтопродуктів Курченка», до якої причетний однопартієць Яценюка пан Пашинський, і про мільярдні зловживання на держпідприємствах, про які заявляв екс-очільник ДФІ Гордієно. Яку відповідальність за це все поніс звільнений з посади Прем’єр? Жодної», – зауважив Мусій.

Також, на думку депутата, необхідно посилювати кримінальне законодавство у частині відповідальності за корупційні злочини та хабарництво.

«Ми з колегами із «Народного контролю» зареєстрували законопроект, який передбачає запровадження довічного ув’язнення для ТОП-хабарників. Також ми наполягаємо на скасуванні можливості внесення застави для підозрюваних у корупції посадовців. Принцип має бути простий – «взяв-сидиш», і повноваження держслужбовців мають бути підкріплені відповідальністю», – зауважив він.

 Нагадаємо, у вересні депутати «Народного контролю» Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак зареєстрували у ВРУ законопроекти  № 5158, № 5159, № 5160.

Ними зокрема пропонується запровадити галузеві мінімальні зарплати, посилити відповідальність за корупційні злочини та комплексно реформувати заклади професійно-технічної освіти.

 Ці законодавчі ініціативи увійшли до проекту Програми «Народного контролю», направленої на подолання бідності.