Запровадження галузевих зарплат на заводах олігархів дасть змогу вдвічі збільшити доходи 5 млн родин (+ відео)

Окрім того, що необхідно підняти мінімальну зарплату, необхідно також встановити і галузеві зарплати, які будуть нараховуватися за подвійним мінімумом.

Про це в ефірі «NewsOne» заявив один із ініціаторів відповідного законопроекту  (№5158), лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

«Безперечно,  піднімати мінімальні зарплати потрібно, і наша група «Народний контроль» більше року на цьому наполягала. Але також потрібно встановити галузеві зарплати для робітників орієнтованих на експорт підприємств. Свій товар такі підприємства продають за валюту за середніми світовими цінами, а працівникам виплачують зарплати без індексації курсу», – констатував він.

Нардеп зазначив, що за останні три роки,  попри те, що долар в Україні подорожчав більш ніж утричі, зарплати робітників експортоорієнтованих галузей не збільшилися.

«Мова йде про металургію, машинобудування, агросектор. Власники підприємств кладуть надприбутки у свої кишені, а понад 5 мільйонів осіб, що працюють на них, отримують мізерні зарплати», – повідомив він.

Добродомов зазначив, що зі становленням  галузевих зарплат збільшаться і надходження до бюджету від податків.

«За ці кошти можна буде підняти не мінімальні, а середні зарплати на 30%. Сподіваюся, Уряд нарешті дослухається до наших пропозицій», – наголосив парламентар.

Нагадаємо, депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль»  Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак зареєстрували   законопроект  №5158  про встановлення мінімальної галузевої зарплати.