Затягування із призначенням позачергових виборів до Луцької міськради неприпустиме! Громада повинна стати арбітром для політиків!

Заява політичної партії «Народного контролю» Волині щодо призначення позачергових виборів у Луцьку.

Події у Луцькій міській раді, що розпочалися після передчасної смерті Миколи Романюка, стали предметом уваги не лише лучан, а й цілої країни. Адже депутатський корпус протягом двох місяців не міг прийняти рішення про дострокове припинення повноважень Луцького міського голови у зв’язку з його смертю. А без цього процедурного рішення міськради парламент не може призначити позачергові вибори міського голови у Луцьку.

Тепер же, коли таке рішення міські депутати ухвалили, відбувається інший процес – затягування із поданням відповідних документів у парламент. Фактично все робиться для того, щоб Верховна Рада України не змогла призначити позачергові вибори міського голови Луцька у найближчий час. Йде затягування процесу до осені, а то й на пізніший термін. Таким чином лучани позбавлені права вибрати собі нового міського голову.

Така ситуація спровокована політичною кризою у Луцькій міській раді, де дві сторони конфлікту тривалий час не могли поділити між собою тимчасову владу.

У результаті останніх подій, у стінах міськради зросла недовіра лучан до депутатів. У цій ситуації єдиним легітимним способом відновлення довіри виборців до міської влади можуть стати повні перевибори у місті Луцьку. Мова йде про вибори як нового міського голови, так і усіх депутатів міськради. Для реалізації цього варіанту на сьогодні є лише один законний механізм – добровільне об’єднання в одну територіальну громаду міста Луцька та суміжних сільських громад, що призведе до призначення перших виборів у новоствореній громаді.

Утворення об’єднаної громади допоможе не лише розв’язати політичну кризу у міській раді, але й стане поштовхом до соціально-економічного розвитку нашого міста і прилеглих сіл.

Громадський рух «Народний контроль» закликає усіх активних громадян, які відчувають свою відповідальність за долю міста та громади, до спільних дій задля розв’язання політичної кризи та пропонує наступне:

  1. Ініціювати перед в. о. міського голови питання про початок процедури добровільного об’єднання територіальних громад суміжних із Луцьком. Це можуть зробити мінімум 14 депутатів міськради;
  2. У найкоротші терміни провести переговори із усіма суміжними сільськими громадами на предмет об’єднання в одну громаду та протягом квітня-травня вийти на процес прийняття відповідних рішень у міській та сільських радах з тим, щоб до осені дати старт процесу проведення перших виборів у об’єднаній міській громаді.

Отож, депутати із фракції «Громадський рух «Народний контроль» готують відповідне звернення і закликають інших депутатів також його підписати. Подальше зволікання із реалізацією цих кроків може призвести як до політичних, так і соціально-економічних втрат для нашої громади.