Завдяки активістам «Народного контролю» у Славуті затримали браконьєра

Активісти «Народного контролю» на Хмельниччині разом з працівниками лісгоспу майже півроку чатували на браконьєрів.  У результаті, кількох  порушників вдалося упіймати «на гарячому».

З січня невідомі почали валити дуби у самісінькій гущі Славутських лісів. Забирали велетнів вартістю у 35-40 тисяч гривень кожен. Місцеві лісники одразу запідозрили, що у крадіїв були спільники серед місцевих. Адже знайти цінні дерева не так просто.

«Тут без спільника не обійшлось. Дуби у соснових насадженнях в центрі. Далеко від дороги. У кращому випадку шукати це дерево треба було кілька днів. Або хтось вказував точну дорогу», – розповідає журналістам директор ДП «Славутське лісове господарство» Віктор Сапожнік.

Кілька місяців активісти «Народного контролю» разом із депутатом Славутської міської ради Степаном Шульгою чатували у засідках на лісових злочинців. Під час одного із спільних рейдів з лісовою охороною вдалось затримати одного з крадіїв.

«Я сам з Рівненщини. Возив кругляк. Дорогу мені вказували телефоном», – зізнався журналістам підозрюваний.

У поліції відкрили чергове кримінальне провадження за незаконну рубку лісу. Тож чоловіку та його спільникам світить три роки позбавлення волі.