Завдяки «Народному контролю» людям нарешті відчинили туалет

На гарячу лінію «Народного контролю» звернулися мешканці гуртожитку, що у місті Бучач.

Тут був один туалет на 45 сімей, і той у жахливому стані: ні дверей, ні перегородок. Аби задовольнити фізіологічні потреби, люди були змушені ходити трьома поверхами нижче. Адже їхня вбиральня вже давно зачинена на ремонт, а іншими просто заборонили користуватись. Мешканці обурювалися: так їх позбавляють елементарних умов існування.

Пані Любов нарікає – мало того, що туалет на їх поверсі зачинили, то ще й у існуючому умови просто жахливі. «Получається в нас так: один собі сидить читає газетку, другий чистить зуби, третій миє спинку один одному. Це все зроблено для людей, для студентів. Чоловік, жінка – різниці в нас нема. Ми всі друзі».

Активіст «Народного контролю» Уляна Середа зізнається – таких умов проживання не бачила ще ніде. «Ці умови людськими ніяк не назвеш. Цю ситуацію просто треба виправляти і все!!! Просто елементарно закрити ці кабінки, зробити перегородки, щоб люди могли закритися. В принципі, вони ж більше нічого і не вимагають такого надзвичайного».

Гуртожиток у Бучачі належить ПТУ №26. Мешканці впевнені – керівництво навчального закладу спеціально затягує з ремонтом вбиралень. Люди кажуть – це відверте знущання над ними і почалося воно тоді, коли мешканці відмовилися платити дирекції так звані благодійні внески. Вимагати кращих умов проживання бучани пішли до стін облдержадміністрації. Чиновники запевнили – створять комісію, аби та у всьому розібралася.

Допоки немає висновку комісії, «Народний Контроль» взяв справу в свої руки і завітав до директора гуртожитку. Журналісти наполягли: на час ремонту туалету 5-го поверху, людям неодмінно треба дозволити користуватись іншими – тими, що ближче. Директор запевнив – ремонт санвузлів от-от закінчать. І після тривалої розмови з журналістами погодився зустрітись з мешканцями та піти на компроміс. «Дозволимо користуватися туалетами 3 і 4 поверху, на яких проживають учні. Але відповідно зробимо таке розмежування: що на 4 поверсі, де проживають дівчатка, будуть заходити жильці жіночої статі, а на 3 поверх – чоловічої статі».

Вже за два тижні людям обладнали новеньку вбиральню, у яку тепер зручно ходити усім.

За словами мешканців, ремонт робили дуже повільно, а іноді і взагалі забували про нього. Але як тільки у справу втрутився «Народний контроль», роботи пішли повним обертом. «Було так, що працювали до другої години, потім цілий тиждень був взагалі закритий по невідомих нам причинах. І після тільки вашого втручання почало тут працювати все від ранку і до пізньої ніченьки. Хочемо подякувати програмі «Народний контроль», тому що завдяки вашій підтримці туалети нам відкрили».

Більше того, керівництво гуртожитку взялось за облаштування окремої душової кімнати. Активіст Уляна Середа задоволена результатом: «Ми раді, що керівництво пішло на зустріч, вмонтувало нормальні кабінки для людей. Надіємось на те, що конфлікт себе вичерпає і всі проблеми будуть вирішені в майбутньому».