Завдяки “Народному контролю” власник Крижівського карʼєру відремонтує дорогу, розбиту вантажівками

Жителі кількох сіл Рожищенського району вимагають відремонтувати місцеву дорогу, яку знищили вантажівки, що курсують до піщаного карʼєру в Крижівці.

 Так, у Крижівці дорога настільки погана, що нею відмовляються курсувати перевізники.

 «Скоротили рейси автобусів, бо транспорт швидко нищиться, – розповідає директор школи Крижівки Володимир Гуляр – Ми писали в різні інстанції, поставили обмежувальні знаки на рух важкого транспорту – все без користі. Власник кар’єру обіцяв відремонтувати дорогу, але полагодив лише кілометрів».

 У сусідньому селі Вишеньки люди взагалі у розпачі. Після того, як почалася розробка кар’єра, на будинках почали виникати тріщини.

 «Коли селом їдуть машини, завантажені піском, у хатах ніби землетрус, – розповідає місцевий мешканець Леонтій Миколайович і показує тріщину на стіні: «От бачите, я заклеював тріщину. Поштукатурив і забілив шви. Хай спочатку зроблять дорогу, а потім їздять».

Питання Крижівського кар’єра обговорювалося під час сесії районної ради. Голова Рожищенської райдержадміністрації  Інна Гайворонська переконана, що лагодити дорогу має саме власник кар’єру. Понад те, вона не розуміє, чому той зволікає з ремонтом.

 «Він обіцяв, що візьме дольову участь у ремонті дороги і заплатить борги. Але наразі він у ремонт дороги вклав лише 11 тон асфальту. Понад те, у бюджет сільської  ради не надійшло жодної копійки за землю під карʼєр», – розповіла Інна Гайворонська.

 Власник кар’єра Петро Шелест, дізнавшись, що питанням зацікавився «Народний контроль» сам зателефонував журналістам, щоб домовитися про зустріч. Він пообіцяв, що найближчим часом – через тиждень-два – принаймні ямковий ремонт дороги буде зроблений.

 «Ми запропонували проводити спільні зустрічі підприємців, які розробляють кар’єри і розбивають місцеві дороги, із сільськими громадами та місцевою владою, – розповів про ініціативу координатор «Громадського руху «Народний контроль» на Волині Павло Данильчук. –  Також поспілкувалися з підприємцем, який є юридичним власником Крижівського кар’єру. Він  пообіцяв, із понеділка  узгодити з обласною адміністрацією, комісією по автомобільним дорогам області проект реконструкції дорожнього покриття».

За словами Павла Данильчука, «Народний контроль» вивчатиме ситуацію не лише із Крижанівськи карʼєром, а й іншими.