RNK-only-shield

Заява «Громадського руху «Народний контроль»

Днями сайт інформаційної агенції ZIK оприлюднив анонімну заяву (вона підписана структурою, якої не існує юридично, й, очевидно, у такий спосіб уникає відповідальності за свої слова), в якій зазначені безпідставні та юридично нікчемні звинувачення на адресу «Громадського руху «Народний контроль» та його засновників – народного депутата України Дмитра Добродомова та керівника ГО «Громадський рух «Народний контроль» Андрія Мисика.

Єдина правда в «анонімці» – після обрання народним депутатом України Дмитро Добродомов більше не має жодного стосунку до медіа-холдингу ZIK, де раніше займав посаду генерального директора.

Щодо того, з ким асоціюється програма «Народний контроль», яка певний час виходила в ефірі ZIKу, повідомляємо наступне: ініціатором і співвиробником  телепроекту була ГО  «Громадський рух «Народний контроль», утворена  раніше, аніж на ZIKу зʼявилася програма журналістських розслідувань, автором та ведучим якої був саме Дмитро Добродомов. Зважаючи на це, державна служба інтелектуальної власності України видала Дмитру Добродомову Свідоцтво про реєстрацію авторських прав  №58886 на телепередачу «Народний контроль». А голова ГО «ГР «Народний контроль» Андрій Мисик отримав Патент цієї ж організації за номером 29435 на логотип програми, який використовується у всій візуальній продукції «Народного контролю». Відтак наголошуємо, що у своїй діяльності ми використовуємо зареєстровані  у відповідний спосіб концепції, ідеї та логотипи.

Окрім цього, творчий колектив, який працював над випусками програми «Народний контроль» на ZIKу, тепер продовжує виготовляти проект у рамках діяльності «Громадського руху «Народний контроль» і здійснює свою діяльність згідно чинного трудового законодавства. Програма транслюється в ефірі популярних регіональних телеканалів України на підставі угод, укладених згідно існуючого законодавства із дотриманням вимог щодо авторських прав та інтелектуальної власності. Натомість автори «анонімки» не надають і навіть не згадують жодного документу, який би підтверджував оприлюднені ними претензії.

Найбільшої абсурдності ситуації надає втручання футбольного клубу «Карпати» до дискусії про авторські права на телепрограму «Народний контроль». Ця юридична особа ніколи не мала жодного стосунку до виготовлення програми «Народний контроль». Безпідставність та нікчемність претензій «футболістів» є очевидною навіть для відповідних судових та правоохоронних інстанцій.

Політичні звинувачення, що їх висувають автори «анонімки», напевно, варто скерувати на адресу теперішнього керівництва телеканалу. Саме «генеральний директор» медіа-холдингу ZIK Ігор Дедишин є діючим депутатом Львівської міської ради, куди був  обраний за партійним виборчим списком Партії Регіонів.

Складається враження, що всі ці інсинуації зумовлені прагненням їхніх авторів бодай у якийсь спосіб впливати на суспільно-політичні процеси. Особливо цинічним виглядає те, що спроба кинути бодай якусь тінь на репутацію «Народного контролю» виникла у час, коли громадський рух переростає у широку платформу для обʼєднання постмайданівських середовищ, громадських активістів, волонтерів.

Навіть попередня інформація, що відома станом на сьогодні,  дає підстави стверджувати: брудна гра проти «Громадського руху «Народного контролю»  відбувається на замовлення  політичних сил,  які після подій останнього часу опинилися в глибокому «політичному офсайді»  та яким український народ показав «червону картку».

Дмитро Добродомов,

Андрій Мисик

«Громадський рух «Народний контроль»