Земельні «пакетні рішення» у міськраді – це потенційно корупційні схеми, – Бліхар

У Тернополі «Народний контроль» виступає проти ініціативи об’єднувати окремі питання щодо земельних ділянок у так звані «пакетні» рішення.

На практиці це означає, що питання 400 земельних ділянок земельний відділ міської ради об’єднає у 22 проекти рішень з десятками і сотнями пунктів!

Депутатам-членам профільної комісії пропонують нашвидкуруч розглянути ці питання під час одного засідання,призначене лише за чотири робочі дні до сесії (засідання комісії – 21, сесія міської ради – 26 січня 2016 р.).

У «Народному контролі» переконані: така процедура розгляду комісією земельних питань позбавляє можливості депутатів вивчити проблемні моменти, провести за потреби виїзні засідання, навіть фізично не дозволяє розібратися відповідальним особам у стосах додатків, відкоригованих даних та оновлень, які, за вимогами чинного законодавства, повинні бути оприлюднені за 20 робочих днів до початку сесії.

Тож ідеться далеко не про полегшення роботи, а швидше – про нівелювання значення функціонування депутатських комісій.

Понад те, «пакетні» рішення з великою ймовірністю можуть містити корупційну складову: коли серед десятка «чистих» питань (як то виділення землі учасникам АТО) тихенько сховаються два-три «мутних», які хтось комусь просто пообіцяв вирішити… Депутатів свідомо ставлять у програшну позицію: голосуватимуть «проти» – їх звинуватять у блокуванні прийняття важливих для громади земельних рішень, голосуватимуть «за» –  швидко витягнуть на поверхню неоднозначні рішення, які не встигли розглянути професійно.

«Це не випадковий, а свідомо хитрий підхід міської влади до вирішення земельних питань», –  переконаний член постійної комісії, голова фракції «Народного контролю» у міській раді Володимир Бліхар.

За його словами, розрахунок робиться на те, що члени комісії не встигнуть «вникнути» у суть багатьох питань, пропустять між сотнями рядків «проблемні», сумнівні моменти. Відтак, імовірно, допустять незаконне виділення окремих земельних ділянок. Проте депутат наполягає – і з його пропозицією погоджуються інші члени комісії – щоб на засіданні постійно діючої комісії кожне питання, яке буде виноситися на порядок денний міської ради, було попередньо детально вивчене і розглянуте.

«Ми знайдемо час, щоб розглянути, оприлюднити на засіданні комісії кожне земельне питання окремо. Позиція «Народного контролю» така: робота жодної комісії міської ради (особливо – земельної) не може бути формальною. Громадськість хоче і має право впливати на важливі рішення міської ради. Ми будемо робити все, щоб кожне таке рішення було прозорим і приховувало ані підводних каменів, ані  корупційної складової», – резюмував Володимир Бліхар.