Житомирський осередок «Народного контролю» намагається зупинити роботу підприємця, що незаконне виробляє деревне вугілля

У березні до Житомирського обласного осередку «Народного контролю» звернулися мешканці села Іванівка з приводу незаконного виробництва деревного вугілля. Люди стверджували, що на території Іванівської сільської ради Житомирського району функціонує фізична-особа підприємець, котрий використовує промисловий майданчик з виробництва деревного вугілля з порушеннями санітарних та інших норм чинного законодавства.

Крім того, було виявлено, що цільове призначення земельної ділянки не передбачає здійснення виробництва деревного вугілля, даний факт було зафіксовано Головним управлінням Держгеокадастру в Житомирській області та надано припис про усунення порушень. Однак порушення і досі не усунені. На момент останньої перевірки проект зміни цільового призначення земельної ділянки не виготовлявся та рішенням органів місцевого самоврядування не затверджувався.

Водночас мешканці села Іванівка скаржаться на сморід та неможливість дихати. В кінці березня державна екологічна інспекція провела дослідження вмісту забруднюючих речовин і виявила, що фактичний обсяг викиду вуглецю оксиду в атмосферне повітря перевищує встановлений норматив викиду. Однак, вже 10 квітня, екологічна інспекція зробила висновок, що викиди не перевищують норми. Нагадаємо, що середній час кругообігу вуглецю в земних організмах дорівнює 10–17 рокам, і всього 30 хвилин дихання диоскидом вуглецем вистачить для важкого отруєння. Отже, неконтрольовані викиди даного хімічного елементу можуть призвести до летальних випадків.

Народний депутатУкраїни Дмитро Добродомов подав звернення до Державної екологічної інспекції у Житомирській області, генерального прокурора України, прокурора Житомирської області, Національної поліції України та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. В результаті звернень були проведені перевірки дотримання норм чинного законодавства та поновлено кримінальне провадження щодо цього питання.

«Я вважаю, що тільки повне перезавантаження влади призведе до конкретних змін стандартів життя. Нині більшість відповідей на наші звернення є стандартними відписками, які не пояснюють цієї ситуації, а мешканці села Іванівка водночас продовжують страждати від діяльності з виробництва деревного вугілля», – зазначає Світлана Пахольчук, голова житомирського обласного осередку «Народного контролю».