Житомиряни б’ють на сполох: громадські активісти підозрюють, що через міні-ГЕС у Тетереві різко знизився рівень води

У Житомирі відбулася комісія, ініційована громадськими активістами, щодо питань пониження рівня води на житомирській гідроелектростанції. Від житомирського осередку «Народного контролю» участь у комісії взяв Олександр Рошко, голова житомирської районної організації.

Під час  роботи комісії були порушені питання щодо відповідності правил експлуатації до чинного законодавства та директив угоди Україна-ЄС і регулювання рівня скиду води в період нересту від позначки +15 до -35. Співробітник електростанції запевнив комісію, що станція працює в межах допустимих норм. Однак, було заявлено, що оцінки впливу на довколишнє середовище гідроелектростанція не проводила.

Крім того, під час проведення комісії було виявлено, що відбувається винищення риби, в результаті застосування неякісних пропускних сіток та того, що рейка водоміра встановлена неправильно, адже не має значення «нуль».

Громадські активісти звернулися до міської ради з проханням ініціювати проведення експертиз щодо впливу пониження рівня води на навколишнє середовище і наголосили на важливості подальшого розслідування