Зібрані у Львові батарейки перероблятимуть у Польщі

Сьогодні, 22 березня, виконком Львівської міської ради дозволив ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» укладати прямі угоди з ліцензованими організаціями на транскордонне перевезення, прийом і переробку зібраних батарейок у Польщі без застосування системи ProZorro.
Як повідомила голова екологічної комісії ЛМР, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак, наразі відправлення батарейок до Польщі, де діють утилізаційні підприємства, – єдиний оптимальний варіант, щоб зібрані небезпечні відходи не складувалися на території ДП «Боднарівка», а перероблялися й утилізовувалися.

«В Україні наразі нема підприємств, які б могли безпечно переробити використані батарейки. Тож отримали замкнене коло: у Львові вже кілька років діє організований збір батарейок і лампочок, але ніхто не знав, що з ними робити далі. Вони просто лежали на складі», – пояснила депутат.

Вона нагадала, що рік тому депутати «Народного контролю» піднімали це питання в сесійній залі, провели виїзд на ДП «Боднарівка» та запропонували розглянути можливість співпраці із закордонними підприємствами.

«Тож завдяки нашій активності та роботі чиновників такі небезпечні для довкілля відходи як батарейки відправляться на переробку й утилізацію», – констатувала Ірина Оршак.