sluzba

Зміни до Закону «Про Держслужбу» суперечать Конституції і нівелюють принцип політичної незалежності чиновників

Запропоновані зміни до Закону «Про Держслужбу» (№4370-1) – це намагання влади зупинити розпочату реформу управління державою.

Про це заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

«Група «Народний контроль» голосуватиме проти пропонованих змін. Ми переконані, що держслужбовці мають обиратися за відкритими конкурсами і бути політично незалежними. Вони, по суті, найняті менеджери, які повинні працювати на народ, а не обслуговувати «політичну владу»», – повідомив нардеп.

Також він зазначив, що цим законопроектом влада намагається «обійти» Конституцію.

«Наразі за ганебні зміни до Конституції у частині децентралізації (ухвалені в першому читанні рік тому) немає голосів. Тому через зміни до реформаторського Закону «Про Держслужбу» намагаються посилити владну вертикаль Президента», – зауважив Добродомов.

Зазначимо, що запропоновані до розгляду зміни до Закону «Про держслужбу» (№4370-1) передбачають, що очільників ОДА та РДА призначатиме не незалежна комісія за відкритим конкурсом (як зараз передбачено Законом) і не Уряд (як це передбачено Конституцією), а Президент.

Скасовується норма, що забороняла держслужбовцям бути членами політичних партій, а також брати участь у виборах. Це може призвести до використання провладними партіями адмінресурсу на виборах.

Секретар Венеціанської Комісії Ради Європи Томас Маркерт заявив, що положення законопроекту підривають конституційний баланс між гілками влади та суперечать позиції Комісії.

Головне експертне управління також надало негативний висновок пропонованим змінам, зазначивши порушення 118 ст. Конституції.

Фото: zib.com.ua