Знаємо, як зробити громаду нашої ОТГ найбільш успішною на Львівщині, – Богдан Кремса

Розвиток інженерно-транспортної сфери, інвентаризація майна, залучення інвесторів, безпека мешканців і справедлива оплата за паї – саме такими бачить першочергові завдання голови Рудківської міської ОТГ кандидат на цю посаду від політичної партії «Народний контроль» Богдан Кремса.

Богдан Кремса – юрист за освітою. Працює помічником адвоката, є юристом-консультантом Києво-Галицької Митрополії УГКЦ. Ґрунтовні знання правника він посилює досвідом громадського активіста, волонтера й депутата. Він стверджує, що має покрокову комплексну стратегію, як зробити Рудківську міську ОТГ найуспішнішою на Львівщині. Тим паче, у цій справі він планує співпрацювати з потужною командою, яку делегує «Народний контроль» на вибори до Рудківської міської ради.

Детальніше про це Богдан Кремса розповів у інтерв’ю.

Пане Богдане, Ви вже є депутатом Городоцької районної ради. Чому вирішили балотуватися на посаду голови Рудківської міської ОТГ?

Насамперед тому, що мені небайдужа доля цього краю. Я звідси родом. Народився в селі Конюшки-Тулиголівські. Тут живуть мої батьки, родичі, друзі. Я добре знаю життя регіону, його проблеми, потреби й перспективи. А останні – дуже великі. Основне – обрати вірний напрям. І тут я маю чітке бачення. Робота депутата дала мені необхідний досвід, навчила, як треба працювати на виборній посаді, які задуми завдяки їй можна реалізувати. Окрім того, мені імпонує об’єднання громад. Біля Рудок дуже багато невеличких сіл, маленьких громад, до яких практично нікому немає діла. Вони не розвиваються, кошти отримують за залишковим принципом. Але так не повинно бути! Ми живемо в ХХІ столітті! Громадам треба розвиватися, люди мають жити в комфортних умовах, мати змогу працювати й гідно утримувати свої родини. ОТГ дає можливість зібратися в одне міцне коло й спільно вирішувати найрізноманітніші питання.

Здебільшого кандидати на ту чи іншу посаду розповідають про проблеми, які потрібно вирішувати, але мало хто чітко говорить, як планує це робити. Чи маєте стратегію роботи на посаді голови?

Так. Завдання керівника – не лише вирішувати місцеві проблеми, необхідно дати поштовх громаді до розвитку та ефективно використовувати її можливості. Для себе я вже виокремив п’ять чітких напрямків, на яких варто зосередитись. Тим паче, вони відповідають ідеям Антикризового плану «Народного контролю». Він скерований на подолання бідності серед населення, створення нових робочих місць, залучення громади до управління та важливих процесів.

Що це за напрямки?

Це розвиток інженерно-транспортної сфери, залучення коштів для неї. Процес триває, але він ще не завершений. Поясню, чому це важливо. Звісно, високоякісні дороги та сполучення – це комфорт у пересуванні для мешканців. Та, окрім цього, це зелене світло для інвестицій, які працюватимуть на розвиток регіону. Адже це нові робочі місця, податки до бюджету, які потім працюватимуть на громаду. А що перш за все  цікавить інвестора під час вибору місця для своєї діяльності, створення промислових чи аграрних підприємств? Це стан під’їздів до об’єкта, який планує збудувати, наявність комунікацій – газопостачання, каналізування, подача електроенергії. Тож залучення інвесторів у регіон – ще один із напрямків, у якому я буду працювати. Не відкриваючи всі свої карти скажу, що знаю, як привабити інвесторів. Одразу після виборів треба буде готувати для аукціонів ділянки, які зможемо передати в право власності чи в оренду.

Рудківщина, як і весь Самбірський район, живе аграрництвом. Земля – ось що цікавить людей….

Питання землі – один з основних моментів! І першим своїм кроком на посаді голови бачу проведення нової нормативно-грошової оцінки земельних паїв. Відповідно до законодавства (ст. 15 Закону «Про оцінку земель»), підставою є рішення органу місцевого самоврядування. Востаннє така оцінка проводилася ще в 1995 році й абсолютно не відповідає нинішнім реаліям. Після її оновлення обов’язково збільшаться надходження до місцевого бюджету та вартість оплати за паї. Середня частка паю – 2,2 га. Згідно з чинною нормативно-грошовою оцінкою, оплата за пай становить 2,1-2,2 тис.гривень. Натомість після запровадження нової нормативно-грошової оцінки ця сума зросте до 3,5-3,7 тис. гривень. Погодьтеся, якщо сім’я має 3-4 паї, то в результаті отримає непогане поповнення до свого бюджету. Окрім того, оплата за паї має відбуватися винятково в грошовому еквіваленті, а не «натурою».

Що ще включає Ваша програма дій?

Сьогодні в Рудках і в селах біля міста критична ситуація з крадіжками. Йдеться й про викрадення приватного майна (комунального та державного). За правопорядком на вулицях нема кому стежити. Відтак планую в бюджеті закласти кошти для створення та функціонування муніципальної дружини. На зразок такої, що діє у Львові. Це мають бути кілька екіпажів, які патрулюватимуть у межах ОТГ. Хочу, щоб у муніципальній дружині працювали хлопці, що пройшли АТО. Це відповідальні й свідомі чоловіки, яких потрібно залучати до нагляду за порядком тут – у тилу. Окрім цього, сьогодні дуже важливо долучатися до адаптації АТОвців до цивільного життя, сприяти їх працевлаштуванню.  Також для посилення безпеки на вулицях, дорогах, для попередження злочинів хочу закласти в бюджеті кошти для встановлення камер відеоспостереження. Нещодавно їх встановили і в Рудках. Але цього замало. Вони мають бути у всіх населених пунктах у межах ОТГ, а також на перетинах доріг загального, місцевого, районного чи обласного значення.

Чи маєте інформацією, чим володіє громада ОТГ?

Достеменну відповідь на це питання дасть реалізація п’ятого напрямку моєї роботи. Інвентаризація всього нерухомого майна. Ми повинні чітко розуміти, чим володіє громада – якими землями, якими об’єктами. Маємо знати, як вони зараз використовуються, чи перебувають в оренді. Якщо так, то на яких умовах, чи має громада від того зиск. Володіючи такою інформацією, ми зможемо зробити так, щоб майно громади використовувалося ефективно та приносило їй прибуток.

«Народний контроль» – єдина сила, що висуває кандидатів у кожному окрузі на виборах до Рудківської міської ради. Хто входить у Вашу команду?

Від початку створення «Народний контроль» орієнтувався на людей соціально відповідальних та активних. Саме такі особистості в рудківській команді. Це люди з різних сфер – підприємництво, медицина, аграрництво, промисловість. Але всі вони зуміли реалізувати себе, вони успішні. Вони знають, як використати свій позитивний досвід на посаді місцевих депутатів, щоб наша громада стала однією з найпотужніших не лише в районі, а й на Львівщині. Разом зробимо більше!