mezyg

Знайдені у Межигір’ї коштовності мали би бути конфісковані, а вилучені за них гроші – повернуті державі, – Добродомов (+ відео)

Награбоване Януковичем та його «поплічниками» має бути повернуто державі, натомість, навіть залишені в Межигір’ї цінності зникають невідомо куди.

Про це заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов, даючи свідчення у поновленому розслідувані за фактом зникнення «золотого батона» та інших коштовностей екс-президента-втікача.

«За два роки від втечі Януковича пропали не тільки гроші, але й майно, конфісковане в рамках розслідування справи. Також можу навести ще два подібні приклади, які стосуються колишніх міністрів Януковича: Присяжнюка і Ставицького. Так, арештовані у 2014 році гроші сестри Присяжнюка (майже 2 млн доларів готівкою), які фігурували у кримінальних справах щодо розкрадання державного майна в особливо великих розмірах, – були повернуті суддею Печерського суду. А коли у Ставицького виявили будинок, який належить його тещі, вона моментально переоформила дім і продала його. Вартість  будинку – 1 мільйон євро. І таких прикладів дуже багато», – констатував нардеп.

Щодо легендарного  «золотого батона», який став символом корупції Януковича, то депутат повідомив, що зараз слідчі ставлять питання, чи існував він взагалі.

«Для мене це дивно. На скільки я знаю, той хто дарував батон – а це, здається, Чернігівський губернатор часів Януковича – підтвердив, що такий подарунок був і навіть назвав його вартість. Тому я не бачу проблем у підтвердженні цього факту, і необхідності розшукати коштовність. Якщо його вкрали зловмисники, тоді це кримінальна справа. Якщо він пропав у ході розслідування, то треба з’ясувати, хто за це несе відповідальність», – зазначив парламентар.

Добродомов наголосив, що загублений «золотий батон»  – далеко не найдорожча річ зі зниклих із Межигір’я цінностей. За даними розслідування,  проведеного нардепом, у переліку коштовностей золоті монети, церковні ікони, що мають історичну цінність, два автопарки з автомобілями вартістю від 100 000 до 800 000 доларів.

«Цінності у рамках кримінального провадження мали би бути арештовані, а після вироку суду конфісковані та продані через прямі аукціони. Надалі отримані гроші мали би перейти у  бюджет. Саме це і є головна мета моїх постійних звернень до слідства з вимогою не закривати справу, а відшукати цінності, які належать народу»,  –  наголосив він.

Нагадаємо, пошуки «золотого батона» та інших зниклих з Межигір’я коштовностей – тривають. Сьогодні, 16 вересня, лідер «Народного контролю Дмитро Добродомов прибув до Слідчого управління Нацполіції у Київській області, щоб надати свідчення по цій справі.