Держава має працювати на простих українців – антикризовий план Добродомова

Лише сильна економіка може подолати бідність. Партія «Народний контроль» розробила системний план виходу країни з глибокої кризи, яка виникла через політику нинішньої влади. Основою реалізації плану стане покрокова економічна реформа з відновлення промисловості, створення робочих місць та справедливої заробітної плати для простих українців.

ЕКОНОМІЧНА РЕФОРМА: кожен українець має отримати робоче місце

Економічний добробут держави – це кількість працевлаштованих громадян та їхнє соціальне забезпечення. Нинішня влада не спроможна створити нові робочі місця. На сьогодні (лише за офіційними даними) в Україні 2 млн. безробітних, а ще 5 млн. українців легально виїхали працювати за кордон. Також, за різними даними, від 3 до 5 млн. наших співвітчизників знаходяться закордоном нелегально. Так, з 26 млн. працездатних українців,  практично кожен другий немає робочого місця у своїй країні. Натомість влада і далі продає та закриває великі державні підприємства та заводи. Немає жодного стимулювання українських виробників.

«Народний контроль» проведе повну реанімацію відтчизняної економіки, а основною метою реформи буде створення реальних робочих місць для українців. На це ми скеруємо мільярдні дотації з бюджету та міжнародні інвестиції. Для реалізації нашої мети ми виділяємо 6 основних пунктів.

  1. Олігархи мають платити.

Українські олігархи, що є власниками великих підприємств, мають суттєво підвищити мінімальну зарплату своїм працівникам. «Народний контроль» уже зареєстрував законопроект про мінімальну галузеву зарплату працівникам підприємств, які працюють на експорт (5 млн. українських громадян).  Заробітна плата для працівників металургійних заводів – у 2013 році середня зарплата була 4,5-5 тис грн, при курсі долара 8 грн і у 2017-му при курсі 26,2 грн – залишилися на тому ж рівні. Усі ці підприємства належать олігархам, наприклад, Бурштинська ТЕС належить Рінату Ахметову. Через стрімкий ріст курсу долара його прибутки суттєво зросли, але зарплати його працівників – ні.

«Народний контроль» ухвалить відповідний законопроект, що зобов’яже олігархів платити більше. Так, мінімальна зарплата працівників таких підприємств становитиме 15-20 тис. грн.

  1. Державна дотація на відновлення українських заводів.

Замість рефінансування «ПриватБанку» на 150 млрд. грн., кошти мали б спрямувати на підтримку вітчизняної промисловості. Необхідно повернути в державну власність усі підприємства, що належать російським олігархам. Наприклад, Львівський автобусний завод, власником якого є російський бізнесмен Ігор Чуркін (племінник екс-посла Росії в Радбезі ООН). Завод знищено, а разом з ним і тисячі робочих місць. Схожа ситуація і з Дніпровським металургійним комбінатом, який у також належить росіянам. Зараз фінансові показники збиткові: відповідно до фінансових звітів підприємства, чистий збиток становить 1 млрд 223 млн грн., який і далі зростає.

Повернення у державну власність, фінансова підтримка та якісний менеджмент зможуть перезапустити заводи та створити сотні тисяч робочих місць.

  1. Розвиток української інфраструктури та машинобудівного виробництва.

Економічна програма з відновлення автомобільної промисловості в Україні. «Народний контроль» поверне автобусні заводи у державну власність та запровадить урядовий менеджмент. Буде створено державний концерн «Укравтопром», який відновить ряд підприємств в Україні, що виготовлятимуть комплектовання та складатимуть автобуси та електротранспорт (тролейбуси й трамваї). Ми запустимо програми: «Український автобус», «Український трамвай» та «Український  тролейбус».

Налагодимо співпрацю українських міст з Європейськими Банками та отримаємо кредити на закупівлю наших автобусів та електротранспорту. Уряд стане гарантом повернення позик. Так, кредитні кошти залишаться в бюджеті України, ми налагодимо виробництво українського транспорту, створимо сотні тисяч робочих місць та вирішимо проблему громадського транспорту в кожному українському місті.

Ми зобов’яжемо міську владу купувати лише транспорт вітчизняного виробника. Це стимулюватиме українське виробництво, адже кожен завод матиме постійні замовлення. І це стане гарантом створення нових робочих місць. Натомість сьогоднішня влада купує електротранспорт за кордоном.

Ми сформуємо, на основі українських автозаводів, випуск якісного національного автомобіля. В Україні є підприємства, що виготовляють комплектовання для провідних автомобільних концернів! Саме українська продукція стоїть на Volkswagen, BMW, Mercedes, Ferrari, Porsche, Audi, Fiat, Nissan та інших. Це яскравий приклад того, що ми можемо виготовляти хороші авто. Тому, коли «Народний контроль» сформує уряд, ми запустимо відповідну програму розвитку автобудівництва «Український автомобіль».

  1. Нульове мито на імпорт обладнання, що потрібне для розвитку окремих галузей промисловості.

Зараз ініціативи «Народного контролю» уже створюють робочі місця. Завдяки мораторію на вивіз лісу-кругляку, в Україну прийшли нові інвестиції. Лише за перший квартал 2015 року закрилося 200 деревообробних підприємств, а контрабанда кругляку збільшилася втричі. І саме завдяки ініційованому нами мораторію, вдалося це припинити. А вже за 2016 рік деревообробна галузь показала приріст більш ніж на 15%. А це єдина сфера економіки з позитивними результатами. За минулий рік створено та відновлено сотні підприємств та тисячі робочих місць. Знову прийшли інвестори. Наприклад, лише на Рівненщині скандинавські інвестори із 45 млн. євро побудували дві сучасні лісопильні.

Наступним кроком стане законопроект про нульове мито для деревообробного обладнання на 5 років. Так, наші підприємці зможуть придбати необхідне устаткування, якого зараз немає в Україні. Це допоможе розвинути деревообробну галузь в Україні та залучити нові інвестиції.

  1. Податкова реформа: підтримка малого і середнього бізнесу.

Влада заганяє бізнес у тінь. Через ганебні податки уряду Гройсмана закрилося сотні тисяч приватних підприємств.  Політика влади не лише нищить бізнес, а й спустошує державний бюджет. Необхідно ввести податкові “канікули” на 3 роки для малого та середнього бізнесу. Внести зміни у чинне податкове законодавство, відповідно до яких, підприємці першої та другої групи звільняються від податку на прибуток до 2020 року.

  1. Реформа митниці: потрібно знищити корупцію на кордоні.

Щороку на митниці держбюджет втрачає понад 100 млрд. грн. Це все контрабанда та хабарі працівникам митної справи. «Народний контроль» проведе просту та дієву реформу митниці. Ми встановимо на пунктах пропуску бек-офіси. Це сучасні підрозділи, що обліковують товари, які перетинають кордон в он-лайн режимі. Це допоможе зробити митницю прозорою та повністю підзвітною.

Наступним пунктом реформи стане зниження митного оподаткування для дрібних підприємців. Це стане стимулом для малого та середнього бізнесу, а також принесе додаткові гроші в держбюджет.

Провівши економічну реформу «Народного контролю», уже через кілька років ми зможемо збільшити державний бюджет в 3-4 рази. Відповідно, мінімальна зарплата простого українця може вийти на рівень 10 тис. грн..

СОЦІАЛЬНА РЕФОРМА: подолати бідність та захистити кожного українця

Наповнивши державний бюджет, ми зможемо провести дієву соціальну реформу, в центрі якої буде простий українець.

  1. Контрактна форма зайнятості – це соціальні гарантії підтримки працівників.

Після перезапуску українського виробництва та відновлення заводів, ми збільшимо кількість робочих місць. Задля захисту працівників, «Народний контроль» пропонує введення контрактної форми праці. Кожен робітник підпише контракт з підприємством, гарантуючи, що працюватиме 5-10 років. Зі свого боку підприємство повністю оплачуватиме медичну страховку та внески в пенсійний фонд за кожного робітника. Так кожен працівник зможе отримати безкоштовне медичне обслуговування та високу пенсію.

  1. Програма для працівників «доступне житло».

Кожен працівник, який має контракт з підприємством, матиме можливість отримати державний кредит на придбання житла. Підприємство виступає гарантом виплати кредиту, відраховуючи із зарплатні відповідну суму за житло.

  1. Реформа держслужби: підняти зарплату простим українцям, а потім чиновникам.

Державні службовці (міністр, депутат, Президент) не можуть отримувати у 8 разів  більше за мінімальну зарплату в країні. Немислимо, коли чиновник отримує сотні тисяч гривень, а прості українці – копійки. Якщо зараз мінімальна зарплата в країні 3200, чиновник не може мати більше 25 тис. грн.

  1. Гідна пенсія та забезпечена старість.

Результатом економічної та соціальної реформи стане підвищення мінімального прожиткового мінімуму та мінімальної пенсії в 4-5 разів (на рівні 6-8 тис. грн.).  Жодного підняття пенсійного віку. «Народний контроль» проведе повний перерахунок пенсії для людей, які мають понад 15 років робочого стажу. Кожен має отримати достойне забезпечення, а не ганебну пенсію в 1300 грн.

  1. Доступна медицина кожному.

«Народний контроль» виступає проти впровадження платної медицини. У Конституції України чітко вказано: охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням.

Влада знайшла новий метод обкрадання українців – платна медицина. Прикриваючись лозунгами реформ, дійде до того, що половина українців не зможе лікуватися.

«Народний контроль» наголошує на тому, що реформа медицини потрібна, але не так, як, подає влада. Наша основна вимога – доступ кожного до безкоштовної медицини. Ми маємо чітке уявлення реформування медицини. Прикладом є досвід Великобританії. Медична система Англії одна з найкращих у світі, і вона безкоштовна. Якісні зміни вимагають коштів для них. Тому після економічної реформи «Народного контролю» медицина стане одним із пріоритетів реформування.

Ми пропонуємо створити «ринок надання медичних послуг». Основою нашої програми стане конкуренція всіх медичних установ за максимальне державне фінансування. Чим більша якість надання послуг, тим більше фінансування. За усіма процесами буде встановлено державний контроль.

Однією із засад реформи має стати безкоштовне та пільгове надання ліків окремим категоріям громадян: дітям та підліткам віком до 16 років; студентам до 18 років; особам похилого віку, яким виповнилося 70 років – безкоштовно. Для пенсіонерів діятиме система знижок на фармацевтичні препарати, що визначається розміром пенсії та рівнем добробуту, але не менше 20%.

ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА: Україна має стати членом НАТО

  1. Проведення референдуму щодо вступу в НАТО.

Україна вже давно мала зробити все для того, щоб стати членом НАТО. Якби свого часу були зроблені правильні кроки в сторону альянсу, у нас був би Крим, і ми не мали б конфлікту на Донбасі. Тому, під час наступних президентських виборів, необхідно провести референдум щодо вступу в НАТО і продовжувати системну роботу щодо членства в ньому.

  1. Країни –члени НАТО – це розвинені економічні держави з високим рівнем життя.

Ми розуміємо, що потрібно мати міцну економіку та вдало проведені реформи. А особливо в антикорупційній сфері. Країни-члени НАТО — це успішні держави, що розвиваються. Тому необхідно завершити Антикорупційну реформу та реалізувати економічну програму «Народного контролю».

  1. Співпраця з МВФ – це зрада національних інтересів України.

«Народний контроль» проти проведення земельної та пенсійної реформи так, як вимагає МВФ. Влада йде на всі умови, які вигідні для фонду, але не  для українського народу. Усі рішення щодо майбутнього України мають ухвалюватися в Києві, а не в офісі МВФ, Вашингтоні чи Брюсселі. Влада йде до європейських лідерів з протягнутою рукою по гроші, які сама ж потім розкрадає. Розраховуватися за це будуть прості українці. Немає жодної країни, яка б після кредитування МВФ підняла свою економіку.

Тому українську економіку потрібно піднімати, «потрусивши» олігархів, а не виконуючи  кабальні вимоги МВФ.

ВІЙНА НА ДОНБАСІ: Лише успішна та багата Україна зможе повернути Донбас та Крим без крові.

«Народний контроль» засуджує зрадницькі пропозиції щодо від’єднання тимчасово окупованих територій та федералізації країни, адже Україна –  унітарна держава. Окуповані території треба повертати шляхом розвитку України. Необхідно відновити виробничу потужність на підконтрольній території Донбасу. Перезапустити підприємства та заводи та забезпечити людей роботою. Влада нераціонально використовує кошти на відновлення Донбасу. Замість того, щоб створити робочі місця, гроші вкладають у відкриття театрів та ремонт доріг — витрати, де можна легко «відмити» гроші. Натомість закривають заводи. Потрібно інвестувати гроші в Донбас і надати людям можливість працювати. Не боятися будувати успішні міста з багатими мешканцями на лінії розмежування. Показати людям Україну майбутнього, Україну, яка можлива завдяки економічній реформі «Народного контролю».

Потрібно продовжити дипломатичну роботу із західними партнерами щодо завершення війни. Потрібно виходити з Мінського процесу, який не дає жодних реальних результатів для України. Лише після звільнення української території від російських військ та встановлення контролю за кордоном з Росією, можна провести вибори на Донбасі та в Криму.

Антикорупційна реформа: топ-корупціонерам довічне ув’язнення.

Ще у вересні 2016 року «Народний контроль» зареєстрував законопроект «Про довічне ув’язнення топ-корупціонерів» №5159, але законопроект  досі не виставлений на розгляд Верховної Ради. Виявляється, сьогоднішня влада не прагне посилити покарання корупціонерів.

«Народний контроль» вимагає у керівництва парламенту надати законопроект на голосування, тоді українці зможуть побачити, хто прагне змін, а хто покриває олігархів та корупціонерів. У цьому законопроекті ми пропонуємо посилити відповідальність:
– За корупційні злочини та хабарництво (від 14 тис. доларів) – від 10 до 15 років позбавлення волі та довічне ув’язнення для ТОП-корупціонерів + конфіскація майна.
– За незаконне збагачення (як то, брехня в деклараціях) – від 7 до 10 років позбавлення волі + конфіскація майна.
Чому це потрібно? Щоб у чиновників з’явився страх перед законом. Щоб кожен прокурор чи голова сільради двічі подумав, перш ніж брати хабар чи зловживати службовим становищем у інтересах свого гаманця.

Створення Антикорупційного суду забезпечить справедливі вироки корупціонерам. Зараз усі результати розслідувань новостворених антикорупційних органів (НАБУ, САП) закінчуються в корумпованих судах.

Судова реформа має стати наступним кроком. Іншого виходу, ніж чистка судів – немає. Потрібно звільнити всіх суддів, які не пройдуть прозору переатестацію та люстрацію. Також частиною Антикорупційної реформи є реформа митниці (див. вище).

Скасування депутатської недоторканності.

Виборча реформа полягає у зміні виборчої системи. «Народний контроль» вимагає лише пропорційної системи виборів народних депутатів за відкритими списками.

На перехідний період у стабілізації політичної та економічної ситуації в Україні,  народних депутатів потрібно обирати максимум на два терміни.