Історія

Громадський рух «Народний контроль» вперше з’явився у Львові в 2012 році як авторський проект відомого журналіста-розслідувача Дмитра Добродомова. Завдання, яке перед собою ставив «Народний контроль» – викриття корупціонерів, нечесних схем державного та комунального управління, аналіз рішень, що приймалися в місті та країні. Безкопромісність фактажу, принциповість всієї команди, яка творила навіть не стільки телевізійну програму, скільки новий для країни громадський інструмент контролю за владою, став надзвичайно популярний і значно розширив свою сферу. До «Народного контролю» все частіше зверталися з проханням помогти вирішити конкретну проблему, нові фактажі злочинів та корупції влади надавали не тільки журналісти, але й звичайні мешканці, які з цим стикалися. Своєрідним переломним моментом для багатьох стало те, коли «Народному контролю» у зборі фактажу допомагали чиновники, що вже не могли миритися з беззаконням, що стало нормою для тодішньої влади.

history_2

Зважаючи на значний суспільний резонанс, який викликав громадський рух, тематика діяльності серйозно розширилася. Так «Народний контроль» зайнявся і проблемами комунальних тарифів, темою громадського транспорту, дорогами, трубами та іншим. Завдяки широкій діяльності та величезній підтримці львівської громади, «Народному Контролю» вдавалося на цілий рік зупинити подорожчання проїзду в транспорті, довівши необгрунтованість нового тарифу на той час, змінити підходи в ремонтах доріг, зробити публічними звіти за використання бюджетних коштів та багато іншого.

history_3

В час Майдану, «Народний контроль» разом з іншими громадянськими рухами став співорганізатором Комітету Майдану Львівщини – який став координатором протестних акцій після непідписання асоціації з Євросоюзом.

RBL_0168

Також «Народний контроль» забезпечував інформаційний та юридичний захист громадян і студентів від репресій тодішньої влади. Одночасно з цим в Києві «Народному контролю» та його координатору Андрію Мисику вдалося організувати своєрідний коордцентр та місце для відпочинку майже 10 000 людей, що приймали участь в протестних акціях в столиці.

Після перемоги Майдану та з початком війни на Сході разом з «Народною Самообороною Львівщини» було створено центри допомоги військовим – одні з перших на той час, що на волонтерських засадах здійснювали збір та координацію необхідного для потреб української армії тадобровольчих батальйонів.

В 2014 році під час парламентських виборів лідер громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов як самовисуванець отримав найбільшу підтримку виборців свого округу і став народним депутатом України. Слід зауважити, що, зважаючи на величезну підтримку львів’янами «Народного контролю» та Дмитра Добродомова основні партії не висували своїх кандидатів по цьому округу, а висловили свою підтримку лідеру. У ВРУ  Дмитро Добродомов був обраний секретарем  Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Станом на сьогодні громадський рух «Народний контроль» здобуває ще більше підтримки, а осередки організації з’явилися в 17 –и областях України, де виконують свою основну функцію – змушують владу працювати чесно.