Ситуація в медицині буде лише загострюватися, – Мусій

Перекладання фінансування закладів охорони здоров’я на місцеві бюджеті, яким не вистачить коштів виконувати такі зобов’язання, лише загострить і так непросту ситуацію в медицині.

Про це у коментарі для ZN.UA заявив депутат міжфракційного об’єднання «Народний контроль», заступник голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Олег Мусій.

«Керівництво МОЗ зовсім не відстоює інтереси охорони здоров’я. В.о. міністра Супрун переконана, що завдяки субвенції місцевим бюджетам регіони зможуть закупити більше ліків та збільшити фонд оплати праці. Але яким чином, коли субвенція становить близько 2,5 млрд грн, а на комунальні та інші обов’язкові платежі потрібно додатково знайти понад 4 млрд грн?», – зазначив  Мусій.

Також він застерігає від можливості краху усієї системи охорони  здоров’я.

«Уперше за останні роки Уряд виділив на охорону здоров’я всього 2,7% ВВП. Згідно з рекомендаціями ВООЗ та ЄС, фінансування медицини має становити не менше 5% ВПП. Особливо це важливо для тих країн, де проводяться реформи . Якщо показник буде меншим від 3% ВВП, це призведе до руйнування системи охорони здоров’я. Щоб галузь нормально діяла і мала перспективи для оновлення і розвитку, фінансування має бути в межах 140—150 млрд грн»,  – резюмував Мусій.