5 пропозицій Павла Данильчука до бюджету-2018, які не були підтримані

Фракція «Народний контроль» у Луцькій міській раді не голосували за бюджет на 2018 рік, який сформований без стратегії.

Відтак, затверджували бюджет у п’ятницю, 22 грудня, під час засідання 36 сесії Луцькради.

Керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук озвучив правки щодо головного фінансового документу міста.

Депутат пропонував:

  1. Розділити навпіл субвенцію обласному бюджету 10 мільйонів гривень, передбачені на ремонт інфекційної лікарні. З яких – 5 мільйонів виділити для добудови школи №27. Зазначимо, що у бюджеті на наступний рік взагалі не передбачили кошти для цього закладу.
  2. Збільшити суму до 1 мільйона гривень графу надходжень до міського бюджету від відчуження комунального майна та землі. Він аргументував цю цифру показниками минулих років.
  3. Зменшення на 3 мільйони гривень фінансування департаменту муніципальної варти.
  4. Збільшити на 7,5 мільйони фінансування програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, інвалідів війни, бійців-добровольців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти на 2017-2019 роки.
  5. Збільшити видатки на освітлення вулиць. На будівництво мереж зовнішнього освітлення дадуть 1 мільйон, а на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення 1,5 мільйона гривень. Данильчук вважає, що цих коштів буде не достатньо, оскільки в місті ще близько 20 вулиць не освітлюються.

Також була пропозиція виділити 200 тисяч гривень на проектор для Палацу культури. За словами депутата, для закладу необхідний професійний проектор для показу фільмів.

Втім, пропозиції керівника фракції «Народний контроль» більшість не підтримала.

«Є багато заперечень до головного фінансового документу міста в розрізі наповнення бюджету розвитку, розподілі видатків. Є питання щодо субвенції для обласної ради, а що натомість з області отримає місто. В той час у нас не добудована 27 школа, не передбачені кошти по договорах співпраці з Прилуцькою сільською радою. Виходить, що ми проїмо ще один рік, а що нас чекає в перспективі, коли буде завершене адміністративна реформа – ми будемо периферійним містом чи обласним центром. Ви не чуєте опозицію, ви не хочете її чути», – вважає Павло Данильчук.