АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ПЛАН

За оцінками західних експертів, головною проблемою для України поруч із російською агресією, є корупція, що роз’їдає нашу державу зсередини. Перемогти корупцію — означає дати шанс країні на краще та справедливе життя.

Корупція складається з маленьких (чи не дуже) проблем у конкретному місті чи області України. Тому боротися з цією заразою треба у кожному селі чи місті України. Дмитро Добродомов та «Народний контроль» пропонують АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ПЛАН. Це перелік першочергових кроків, які треба зробити, щоб побороти корупцію у будь-якому місті.

qwewwe


На керівні посади у місті призначаються лише обрані у результаті відкритих, прозорих конкурсів люди. Особлива увага до обрання керівників, котрі розпоряджаються значними коштами з бюджету, на посади, де існує великий потенціал докорупційних дій (управління майном та землею міста, ремонтом доріг, утриманням житлового фонду, освітою та медициною).


Бюджет міста повинен стати прозорим. Інформація про кожну витрачену гривню громади міста оприлюднюється в Інтернеті. Чиновник, котрий прийняв рішення про перерахування коштів, повинен вказати, на якій підставі це зроблено, обґрунтувати ціну. Формування місцевих бюджетів має відбуватися на підставі вивчення громадської думки — знизу до гори. Для цього плановані параметри бюджету оприлюднюються за три місяці до прийняття остаточного варіанту.


Прозоре ціноутворення усіх послуг. Вартість кожної послуги, що міська рада надає мешканцям міста, повинна бути обґрунтована спеціалістами. Найважливіше — прозоре формування тарифів, комунальних послуг. Кожен мешканець міста повинен знати, чому він платить саме таку ціну.


Публічність усіх рішень місцевої влади. Попереднє оприлюднення всіх проектів рішень  міської ради, виконкому, підрозділів виконавчих структур (департаментів). Вільний онлайн доступ громадян до інформації про плановані рішення міської влади.


Громадські обговорення – основа діяльності.  Продаж/оренда міського майна, що має значиму вартість (земля, нерухомість, комунальні підприємства), здійснюється лише після громадського обговорення.


Публічна оцінка роботи чиновника. Роботу міських чиновників оцінюють ті, хто користується їхніми послугами, – мешканці міста на підставі визначених критеріїв оцінки. Від цих оцінок залежить зарплата чиновника та його кар’єрний ріст.


Громадський контроль у владі. Контролюючі функції за діями влади, у тому числі через присутність у виконавчих комітетах місцевих рад, мають виконувати представники громади – авторитетні громадські діячі, представники експертного середовища,

 1232134