Біля Луцька вирубали 200-літні дуби, – Данильчук

У Гаразджинському лісі, що неподалік від Луцька, керівник «Народного контролю» Волині, депутат міськради Павло Данильчук виявив «свіжу» вирубку дубів, яким понад 200 років.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Вже неодноразово писав про знищення одного з найбільших та найближчих лісових масивів до міста Луцька – Гаразджинського лісу. Цей ліс перебуває у підпорядкуванні ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр». От і знову натрапив на кілька свіжих, цьогорічних рубок. Найприкріше за знищення найстарішого дубового лісу, якому понад 150-200 років», – повідомив обранець громади.

За словами Павла Данильчука, останніми роками кількість рубок різного характеру постійно зростає.

«Рубається цілком здоровий ліс у господарській частині під приводом, наприклад, що пройшов бурелом чи потрібно провести прорідження, чи зрубати кілька гектарів столітніх дубово-грабових дібров, а натомість – провести піар-акцію з висадки саджанців за участю керівництва ОУЛМГ та інших чиновників. Чи саме цим повинно займатися відповідне державне підприємство? Чи можливо хтось має подвійну мету – вирубати побільше здорової та ділової деревини, поки ліс не став природо-заповідною територією та максимально збагатитися на цьому?!», – обурюється депутат.

Він зауважив, що керівник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко живе у с.Гаразджа, поруч з цим лісом.
Еколог Петро Тєстов прокоментував, що ця ділянка (3 виділ 52 кварталу, де відбулася планова рубка) – одна з найстаріших.