Добродомов: Тарифи на газ для населення треба знизити у 2,5 рази

Народний депутат України, лідер партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитро Добродомов підтримав ініціативу своїх колег із фракції «Батьківщина», що розпочали збір підписів до голови  ВРУ з вимогою провести позачергову сесію. Причина – необхідність проголосувати у другому читанні за законопроект, завдяки якому українці зможуть менше платити за спожитий газ.

Так , у 2015 році Уряд суттєво ­– у 3-5 разів – підняв ціни на природний газ для населення.  Тож аргументи для створення законопроекту і його негайного ухвалення очевидні:  нинішні ціни набагато перевищують фінансову спроможність українців.

Відтак автори законопроекту пропонують  внести зміни до Податкового кодексу України та суттєво знизити ставки рентної плати за природний газ для населення – для видобутого із покладів до 5 тис. метрів із чинних 70 до 29%. Також пропонують встановити нульову ставку збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ. На думку авторів проекту Закону, це дасть змогу зменшити ціну на газ для населення.

Також законопроект пропонує ввести однакову рентну ставку для всіх промислових споживачів.

Утім, щоб скликати позачергову сесію ВРУ для розгляду законопроекту, потрібно зібрати 150 підписів народних депутатів.

«15 жовтня розпочався опалювальний сезон. Натомість депутати Верховної Ради вирішили не працювати у залі, а роз`їхалися по округах. Таким чином ми зараз не можемо проголосувати за зменшення тарифів. Водночас висновки нашої робочої групи довели: тарифи треба зменшити у 2,5 рази. Тому ініціюємо позачергове засідання сесії ВРУ, щоб депутати проголосували за проект Закону та становили справедливі тарифи. Люди повинні  платили менше за тепло – за об’єктивним розрахунком, а не тим, що намалював уряд», – прокоментував Дмитро Добродомов, який, до речі, є головним автором та ініціатором законопроекту, скерованого на зменшення тарифної кабали на тепло.

Так, 7 жовтня, у ВРУ зареєстрували проект Закону, за яким українці зможуть самостійно обирати спосіб розрахунку за тепло. При бажанні люди зможуть відмовитися від незрозумілого багатьом двоставкового тарифу.

«Я пропоную проект змін до Закону «Про теплопостачання» в частині скасування здирницького та непрозорого двоставкового тарифу на теплопостачання. Це дасть змогу споживачеві самому обирати зручну та прозору форму оплати за недешеве теплопостачання. Наразі ж багато українців – наприклад, мешканці Львова – сплачують за двоставковим тарифом ще й так звану сталу його складову навіть влітку, коли тепло не подається.  Куди ідуть кошти  невідомо. . Радше за все, зникають у корупційних схемах «модернізації» тепломереж, яку уже 25 років ніяк не можуть оновити», – говорить Дмитро Добродомова.

 На думку народного депутата, як оплачувати за тепло, має вирішувати саме громада. Місцева ж влада не повинна нав’язувати людям зручні передусім для «тепловиків» способи оплати. Так, наприклад, у Львові понад 80%  мешканців міста виступають проти чинного двоставкового тарифу. Утім влада вперто не хоче зважити на побажання громади.

pidpysy1pidpysy2pidpysy3pidpysy4