dfs

Добродомов вимагає пояснити, як посадовець, що діяв проти Майдану, посів високе крісло у ДФС

Головне управління власної безпеки Державної фіскальної служби України очолює людина, яка не лише працювала при Януковичі, а, ймовірно, причетна до дій режиму проти активістів Майдану. Це при тому, що Юрій Шеремет –  саме той посадовець, до якого у повній мірі мали застосувати дію Люстраційного закону.

 Відтак народний депутат України, лідер партії «Громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов уже скерував звернення Міністру юстиції Павлові Петренку та голові ДФС Роману Насірову з вимогою пояснити, чи пройшов Юрій Шеремет процес люстрації перед призначенням на посаду.

 Юрій Шеремет очолив ГУ власної безпеки ДФС у червні цьогоріч. Утім його послужний список наводить на сумніви щодо законності такого призначення.

 Зокрема, у 2012 році Шеремет працював під керівництвом першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна. Зокрема, очолював відділ процесуального керівництва та підтримки державного обвинувачення в кримінальних провадженнях щодо діяльності злочинних угруповань при ГПУ. Також був заступником начальника управління Генпрокуратури за наглядом за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

 «Саме ці підрозділи брали участь в оперативній роботі під час Революції Гідності. За їх оперативно-розшуковими справами порушувалися кримінальні справи проти громадянин незгодних із режимом Януковича», – наголошує Дмитро Добродомов у своєму зверненні.

 Попри службу при Януковичі Шеремет не залишився без роботи і при новій владі. Спочатку у листопаді 2014 року отримав посаду прокурора у Черкаській області, а потім почав працювати у ДФС. Чи прийшов при цьому люстрацію, як то вимагає закон «Про очищення влади», невідомо.

 Тож у своєму зверненні Добродомов вимагає повідомити, чи пролюстрували чиновника перед призначенням, якщо ні – негайно провести перевірку його минулої діяльності.

«Люстрація – це одна із головних вимог Майдану. Втім, як бачимо, на посадах і далі опиняються особи із сумнівним минулим. Навряд чи такі призначання свідчать про бажання влади справді змінювати систему», – прокоментував Дмитро Добродомов.

Нагадаємо, згідно з положенням п. 7 ч. 1 ст. 3 і п. 3 ч. 2 ст. 3  Закону України «Про очищення влади» особи, які у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року обіймали посаду керівника, заступника керівника самостійного структурного підрозділу центрального органу (апарату) Генеральної прокуратури України підлягають люстрації.

 Також зазначимо, що призначення у ДФС справді викликають чимало запитань. Зокрема, є підозра, що у службі доволі вільно трактують «Закон про очищення влади» Як зазначив на своїй сторінці в мережі Фейсбук Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік: «ДФС вважає, що люстраційний закон на них в повному обсязі не розповсюджується. А ще податківці безпідставно вирішили, що в них немає самостійних структурних підрозділів. Це призвело до того, що половина ДФС в країні РІК незаконно залишається на посадах».

Відтак, 29 вересня, відбулась зустріч робочої групи, яка упродовж двох тижнів перевірить хід люстрації в ДФС, проаналізує, яким чином здійснюються майнові перевірки, та встановить факти порушення норм люстраційного закону, якщо такі наявні.

Також нагадаємо, Дмитро Добродомов вимагає пояснити вже у самого голови ДФС  Романа Насірова, де взяв гроші на дорогий чартер з Баку до Києва вартістю у  понад  50 тис. євро.

zvern_dfs

zvern_dfs1