Каналізування Рясного необхідно продовжити взимку, коли промерзнуть торф’яні грунти, – Дідух

Щоб вчасно завершити каналізування Рясного, потрібно продовжити роботи взимку, адже на частині ділянок із торф’яними ґрунтами і сильними підземними водами можна працювати лише за умов промерзання землі.

 «Цього року ми завершуємо каналізування Рясного на вулицях Ряснянській і Брюховицькій. Так, до початкового проекту було чимало зауважень, не були враховані всі будинки. Тому вже в процесі проектанти вносили корективи, доставляли мережі. Але процес триває і це найважливіше! Тепер необхідно довести його до завершення», – говорить депутат фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді, який представляє Рясне, Михайло Дідух.

Він розповів, що вже готовий проект каналізування другої частини мікрорайону – у межах вулиць Ряснянської, Бажана, Прилбицької, Яновського та інших. Для його реалізації необхідно 40 млн грн, які потрібно шукати зараз.

«Я вже скерував запит у Департамент економічного розвитку ЛМР з проханням виділити в статутний фонд «Водоканалу» бодай 5 млн грн ще цьогоріч. Це дасть змогу працювати без зупинки в зимовий період. Як показує практика прокладання каналізації від Рясне-2 до Рясне-1, у теплу пору року техніка не може працювати на торф’яних ділянках. Потрібне промерзання ґрунтів. Тож якщо гроші надійдуть, за зиму зможемо повністю пройти до вул. Прилбицької. Також зараз є потреба в сумі майже 500 тис. грн, щоб оплатити виготовлення проектної документації каналізування від вулиці Брюховицької до вул. Лукасевича (перший проект включив лише сторону з будинками непарної нумерації) та не враховану в першій версії проекту частину будинків на вул. Сотника Панаса», – пояснив Михайло Дідух.