Хмельничани протестують проти загальнобудинкових газових лічильників

Ще минулого року Арсеній Яценюк з прем’єрського крісла примушував облгази встановити газові лічильники всім українцям без винятку. Нині у Кабміну інші правила – достатньо встановити  загальний прилад обліку газу на увесь будинок. Хмельничани ініціативу не схвалюють.

«ПАТ «Хмельницькгаз» повідомив, що відключить сьогодні газопостачання у будинку, щоб встановити загальнобудинковий лічильник газу. Ми всі проти»,  – обурюється  мешканка багатоповерхівки у провулку Некрасова, 1 тутешня мешканка Олена.

У будинку проживають майже одні пенсіонери. Тож нові правила від газовиків, впевнені люди, вдарять по кишені. Адже, якщо лічильник один на всіх, то вираховувати, хто скільки газу спалив, будуть за кількістю офіційно зареєстрованих  мешканців у квартирах.

«Живу сам, часто у відрядженнях по кілька місяців буваю. Тобто газом мало користуюсь, а є у мене сусіди, де прописана одна людина, а проживає в квартирі чотири чи п’ять осіб. То як тепер нам будуть рахувати? Однаково! Це ж несправедливо. Я хочу платити тільки за те, що використав, а не за своїх сусідів», – обурюється місцевий мешканець Петро.

Поки люди чергували під будинком, газовики не ризикнули відімкнути блакитне паливо. Тож боронити свої права мешканці провулку Некрасова,1 разом із журналістами «Народного контролю» поїхали до керівництва компанії-монополіста.

Під тиском громадськості  та журналістів «Народного контролю» заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз»  Олександр Лоб пообіцяв передати звернення хмельничан Національній комісії, що здійснює державне  регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

А поки не буде рішення від регулятора, загальнобудинковий лічильник не встановлюватимуть.