shelep

Луцькрада не дослухається до пропозицій щодо розміщення МАФів, – Шелеп

Луцька міська рада не взяла до уваги пропозиції керівника виконкому «Народного контролю» Волині Михайла Шелепа щодо розміщення тимчасових споруд у місті.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Місяць тому надіслав у міську раду свої пропозиції щодо зміни підходу влади в питанні розміщення тимчасових споруд. Не стверджую, що ці пропозиції суперкруті, але, як на мене, вони могли допомогти чиновникам із вирішенням ряду проблем. Минулого тижня отримав відповідь. Якщо охарактеризувати її тезово: «у нас все красиво і класно». Головне, що по суті моїх пропозицій сказано мало, лише розписано, що чиновники роблять у цій темі. При тому те, що описується у листі на практиці виглядає зовсім не так красиво і добре», – пише активіст.

Тож проаналізувавши відповідь міської ради, у активіста виникло чимало запитань щодо правил розміщення МАФів на вулицях Луцька:

  1. Згідно з позиції чиновників, «процедура обговорення» – це те саме що «оприлюднення на сайті ради». Так випливає з листа-відповіді і саме таким чином й проводилося «обговорення» проекту рішення виконкому про затвердження комплексних схем розміщення тимчасових споруд. Цікавий спосіб, а головне зручний і простий.
    2. Виявляється, що основна відмінність старих схем розміщення ТС і нових, які затверджені цьогоріч, у тому що «кожна тимчасова споруда позначена відповідним кольором»! Ось і все? А я думав, що чиновники хотіли навести лад із кіосками на вулицях міста.
    3. Мене запевняють, що «на одне і теж саме місце щодо розміщення ТС можуть подати документи кілька суб’єктів господарювання»! От цікаво, а звідки ті підприємці знають, що те місце вільне? Повторюю своє питання з листа – де це відображено?
    4. Основним принципом розміщення будь-якої ТС називають відповідність схемам та будівельним нормам. І все? Так просто виявляється знайти місце під кіоск. Тоді вношу пропозицію: для вул. Богдана Хмельницького схеми нема, то давайте замість парковки міськради поставимо там з 10 кіосків. Тож будівельні норми ніби дозволяють. І люди матимуть місце для торгівлі. Бачення у влади щодо того, де і які ТС варто ставити/не ставити теж немає.
    5. Кажуть що на сайті я можу знайти без проблем у розділі «інвестору» комплексну схему розміщення ТС. Знайшов я той розділ – http://www.lutskrada.gov.ua/kompleksna-shema-rozmishchennya… Цікаво, а як давно на цю сторінку заглядали чиновники? Бо я нічого на цих двох картах міста розгледіти не зміг, навіть коли збільшив зображення до масштабу 200%. А що робити інвестору?
    6. Помилились у даті ухвалення рішення виконкомому. Написали «2016» хоча насправді Правила затверджені ще у 2012 році. А я вже бувало подумав, що щось пропустив, давай шукати нові рішення. А то просто помилка. Буває …
    7. Теж кинулось в очі те, хто готував цю відповідь. Авторство належить лише управлінню з розвитку підприємництва та реклами, а управління містобудування та архітектури просто поставили до відома про існування мого листа. Тобто «війна» всередині виконавчих органів триває.

«Підсумок: чи пишеш ти у соцмережах, чи друкують твої пропозиції ЗМІ, чи навіть надсилаєш адресно свої пропозиції – реакція міських чиновників однакова. Чому так? Не розумію»,  – резюмував Михайло Шелеп у дописі.

zvern