Міністерство освіти і науки суттєво обмежило права дітей

«Народний контроль» оскаржив у суді порядок зарахування дітей до школи за пропискою.

Сьогодні народні депутати, члени політради партії «Народний контроль» подали до суду на Міністерство освіти і науки України. Партія вирішила оскаржити порядок зарахування дітей до шкіл виключно за пропискою.

«За кожною школою закріплена конкретна територія і діти, які живуть на цій території, мають право першочергового зарахування до цієї школи. Всі, хто біля школи не прописаний, може туди не потрапити. А що робити людям, які переїхали працювати, наприклад, до Києва, і забрали своїх дітей? Здебільшого ці люди знімають житло», – наголосив народний депутат Богдан Матківський.

Такий порядок прямо порушує Конституцію України.

«Насамперед, статтю 53, яка кожному гарантує право і можливість здобути повну середню загальну освіту. Обмеження вибору школи обмежує права та свободи людей, це стаття 22 КУ. Зараз, в кінці травня – на початку червня, іде процедура зарахування дітей до першого класу і люди стикаються з проблемою неможливості зарахувати своїх дітей до школи. Цей указ Міносвіти  ділить дітей на два сорти», – додав юрист, голова Київської обласної організації «Народний контроль» Тарас Боровський.