«Народний контроль» не голосуватиме за пенсійну реформу Гройсмана

Влада вкотре протягує реформу, якої немає, – відповідний законопроект і досі не зареєстрований.

«Народний контроль» проти так званої пенсійної реформи, яку пропонує Кабмін. Уряд вкотре намагається протягнути зміни, які не представлені на публічне обговорення. Замість повноцінного обговорення реформи з українцями, влада вкотре веде тіньові домовленості на догоду МВФ, це неприпустимо. Влада мала б зробити все, аби рішення щодо майбутнього України приймалися в Києві, а не у Вашингтоні, Брюсселі, чи в офісі МВФ.

На сьогодні дефіцит Пенсійного фонду становить понад 140 млрд, і Гройсман не запропонував жодного варіанту його наповнення.

Згідно з пропозиціями уряду кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватись на 1 рік. І в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу. А ті українці, які мають менше 15 років стажу, виходитимуть на пенсію у 65 років. По суті, прикриваючись трудовим стажем, влада підвищує пенсійний вік.

Гройсман пропонує забрати в освітян та лікарів права вийти на пенсію за вислугою років. Лишається така можливість тільки у військових.

Уряд вже почав суттєво скорочувати список «шкідливих» професій, які дають право раніше виходити на пенсію. Мова іде про сталеварів, шахтарів, підземні роботи, хімічне виробництво тощо.

У такий спосіб уряд вкотре намагається закрити дірки в бюджеті, грабуючи простих людей, а не вводячи додаткові податки для олігархів!

Саме тому депутатська група «Народний контроль» у ВРУ голосуватиме категоричного проти концепції, запропонованої урядом Гройсмана.