nkontrol_chern_1606

«Народний контроль» проінспектував готовність міського пляжу Чернівців до купального сезону

Безпека, комфорт та чистота – саме за цими трьома пунктами активісти «Народного контролю» перевірили чернівецький міський пляж напередодні відкриття купального сезону.

На пляжі цілодобово працює бригада матросів, рятувальників та водолазів. Начальник міської рятувальної станції Василь Маник запевняє, що до купального сезону готові.

«Наша станція завжди готова до роботи – човни  укомплектовані, водолазне спорядження є. У випадку тривоги ми готові виїхати надати допомогу людям», – каже рятувальник.

Але купатись відпочивальникам поки не радять, санепідеміологи кажуть, що вода  в Пруті забруднена. На березі рятувальники встановили відповіді знаки заборони для купання.

Чернівчани про заборону знають, однак все одно приходять на пляж: хто позасмагати,  хто просто відпочити зі сім’єю, а хто свідомо порушує заборону і йде у воду.

Тож до купального сезону готові усі, окрім самої річки.

«Ми моніторимо водоймище в місцях купання людей. Згідно лабораторних досліджень, вода не відповідала мікробіологічним показникам. Патогенну мікрофлору ми не виявили, але у воді є кишкові палички», – розповідає головний спеціаліст управління Держсанепіднагляду в Чернівецькій області Оксана Жук.

Наступний відбір води візьмуть у 20 числах червня, але через погіршення погодних умов, результати можуть бути невтішними, – кажуть лікарі, тому поспішати з відкриттям купального сезону чернівчанам наразі не радять.