nkontrol_lviv_03.09.15

«Народний контроль» разом із бійцями не допустили ліквідації Львівського батальйону спецпризначення

Львівський батальйон спеціального призначення, залучившись підтримкою громади,  активістів  «Громадського руху «Народний контроль», таки захистив право на своє існування і діяльність. Водночас, вдалося не допустити реалізації корупційної схеми, за якою після ліквідації  батальйону, землі його частин опинилися б у невідомих руках.

Так,  у червні МВС України видав наказ № 728  про ліквідацію Львівського батальйону спеціального призначення – це при тому, що більша частина його особового складу пройшла через участь в АТО. Зокрема, йдеться про три сотні професіоналів – спеціалістів із розміновування, снайперів, водолазів, скелелазів, кулеметників – які необхідні країні в час війни. Бійці батальйону мають спеціальні навики, які спрямовані на захист громадського спокою, боротьбою з терористичними проявами, діями у стані підвищеної небезпеки, терактами, які вже добралися до Львова.

nkontol_lviv_02.09.15

Вище керівництво МВС хотіло виставити на вулицю три сотні професійних бійців

Саме необгрунтованість такого рішення  верхівки МВС, яке, до речі, не погоджувалося з львівським обласним керівництвом міліції, викликала підозри, що є охочі заволодіти землями (а це кілька гектарів), які є в розпорядженні батальйону.

Відтак керівництво батальйону звернулося по допомогу до активу міста, «Народного контролю» та фахівця у боротьбі з корупцією, правозахисника Андрія Петришина.

«Для чого навчених людей викидати на вулицю? Для того, щоб шукати трактористів – комбайнерів і кидати їх у пекло війни?», – не стримував емоцій у розмові із активістами «Народного контролю» заступник начальника штабу спецбатальйону ГУМВС України у Львівській області Микола Старосілець.

«Зі схожими схемами, мені доводилося зіштовхуватися за часів імперії Януковича, коли «сім’я», намагалася відібрати від кількох десятків селян їхню землю під приводом Євро-2012. У сьогоднішньому випадку, привід вигадали новий – реформи. Без хабарів, політичних впливів, продажних посадовців, тобто без корупційної складової тут не обійшлося. Хочу зазначити, що земля – це останній народний актив, який ще не встигли повністю вкрасти за часи Незалежності», – прокоментував ситуацію правозахисник Андрій Петришин.

Андрій Петришин: "Війна з корупцією почалася!"

Андрій Петришин: “Війна з корупцією почалася!”

За його словами, для захисту батальйону, він обрав нестандартну стратегію, яка врешті привела до позитивного результату.

«Типовий юридичний підхід у цій ситуації би не підійшов, – пояснив Андрій Петришин. –  «Народний контроль» діяв, як одна команда. В основу була покладена одна вимога – скасувати злочинний наказ про ліквідацію. Десятки звернень до засобів масової інформації, покроковий інформаційний супровід «Народного контролю», сотні запитів, скарг та звернень, підготовка процесуальних документів до адміністративного суду м. Києва, швидка реакція у законотворчій гілці влади, зокрема народного депутата  Дмитра Добродомова, безпосередня участь очільника Львівської обласної міліції Дмитра Загарії. Усе це було зроблено, щоб зупинити цю кадрову диверсію. Війна корупції оголошена!».

Тривала боротьба завершилася тим, що 30 липня було скасовано наказ  про ліквідацію батальйону, 4 гектари землі залишилися в його розпорядженні.

«Андрій Петришин допоміг нам. Ми вдячні йому і «Народному контролю» за це!», – заявив заступник командира батальйону з кадрового забезпечення Мирон Процишин.

P.S. Громадяни, які потребують юридичного захисту, стали жертвами чи свідками корупційних діянь можуть звертатися в офіс «ГР «Народний контроль» за адресою: вул. Соломії Крушельницької,3, м. Львів.