«Народний контроль» вимагає скасувати недоторканність депутатів та суддів

Важко згадати виборчу кампанію без обіцянок скасування недоторканності. Під час Революції Гідності кожен з виступаючих політиків сцени Майдану обіцяв зробити все, аби скасувати недоторканність. Відповідно, на парламентських виборах практично усі партії-учасники внесли пункт про зняття недоторканності в свої програми, як і депутати-мажоритарники. Логічно, що цей пункт увійшов і до коаліційної угоди, проте протягом більш ніж двох років роботи Верховної Ради депутати так і не проголосували за скасування недоторканності.

В лютому 2015 року депутати розглянули законопроект №1776 , який і має скасувати депутатську та суддівську недоторканність та направили його на розгляд Конституційного Суду. Коментуючи це голосування, президент Порошенко заявив:  «Хто не проголосує за обмеження депутатської та суддівської недоторканності, прошу 18-20 (лютого) на Майдан і кожному пояснити, яким чином ми далі збираємось жити в країні, коли у нас зберігається ціла каста недоторканних».

Тоді ж, ще спікер парламенту, Володимир Гройсман пообіцяв, що у вересні того ж року законопроект буде виставлений на голосування. Але політики не стомилися не відповідати за свої слова, і питання скасування недоторканності так і не виставлене на голосування по цей день.

Вкотре в парламенті відбувається дискусія щодо зняття недоторканності з окремих депутатів, і знову ж це переростає в чергове шоу, багато палких виступів з трибуни, коментарів в кулуарах, та знову ж таки це стає приводом для піару, але жодних чітких дій!

«Народний контроль» з першого дня роботи в парламенті чітко та послідовно відстоює позицію зняття недоторканності з депутатів та суддів і вважає, що необхідно раз і назавжди поставити крапку в цій епопеї. Питання має бути виставлене на голосування, а українці мають подивитися на результати, та подивитися, як обранці виконують свої обіцянки!