nkontrol_lutck_25.08.15

«Народному контролю» вдалося призупинити сумнівне будівництво дев’ятиповерхівки у Зміїнці

Дитячий садочок, школа та магазини – у селі Зміїнець Луцького району виділили землю під  громадські забудови. Та кілька тижнів тому з’ясувалося, що обласна прокуратура готувалася звести на цьому місці багатоповерхівку. Місцеві мешканці виступили проти забудови і звернулися по підтримку до «Народного контролю».

Мешканці Зміїнця були шоковані, коли дізналися, що за їхніми вікнами виросте дев’ятиповерхова стіна.

«Максимум, що тут можна будувати – дім на чотири поверхи», ­– переконаний місцевий мешканець Ігор.

«Це не міська територія, тут діють будівельні норми для сільської місцевості», – додає Ірина.

Активісти «Народного контролю» з’ясували: будівництво багатоповерхівки у Зміїнці замовила обласна прокуратура. У постійне користування землю передав прокурорам тодішній голова сільради Ігор Ярмольський, який зараз очолює Луцьку районну адміністрацію. Новоспечений держчиновник вдає, що не знає, чому соціальна земля пішла під житлову забудову для прокурорів.

«Було надано прокуратурі Волинської області в постійне користування земельну ділянку для будівництва багатоквартирного житлового будинку,– коментує голова Луцької РДА. – А який проект, який будинок, – такою інформацією я не володію».

 Відстоювати права людей «Народний контроль» вирушив у районну адміністрацію.

На запитання лідера «Народного контролю» Волині Павла Данильчука, чи відповідає плану дозвільна документація, яку демонструє забудовник, головний спеціаліст відділу містобудування та архітектури Луцької РДА Ірина Юрко відповіла, що це питання має з’ясовувати експертиза.

 «У районі ведеться будівництво, поставлений паспорт, а ви посилаєтеся на якусь експертизу!?»,– обурився Павло Данильчук.

Після гострої дискусії вирішили негайно створити робочу групу, яка одразу взялася вивчати законність будівництва.

«Відповідно до державних будівельних норм на сільській території дозволяється будівництво будинку не більше, аніж на чотири поверхи», – озвучив висновки представник робочої групи управління містобудування та архітектури Волинської ОДА Микола Томчук.

Тож наразі активісти «Народного контролю»  змогли зупинити будівництво багатоповерхівки. Представник забудовника Валерій Демков підтвердив: до завершення всіх перевірок та експертиз будівельні роботи не вестимуться.

«Однозначно є порушення в проекті будівництва, – розповів лідер «Народного контролю» на Волині Павло Данильчук. –  Комісія прийняла рішення звернутися до інспекції Держрхбудконтролю із проведення експертизи та призупиненні будівництва. Будемо аналізувати, яким чином ця земельна ділянка була виділена,  як робилося обґрунтування містобудівних умов тощо».

Про плани забудовника у селі Зміїнець сьогодні нагадує лише паркан. «Народний контроль» буде стежити за роботою експертів Держархбудконтролю.