«Народний контроль» на Вінниччині виявив порушення у державних закупівлях закладів освіти

У 2016 році систему державних закупівель України було принципово змінено замість старих паперових форм проведення аукціону було запроваджено електронні закупівлі під промовистою  назвою ProZorro. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час публічних виступів неодноразово запевняв, що система ProZorro залишить корупцію та нечесну конкуренцію на ринку в минулому.

Однак останнім часом кількість маніпуляцій з «тендерами» досягла критичної позначки. Незламна система на практиці показала слабкі сторони, а нечисті на руку учасники тендерів навчились новим прийомам брудної конкуренції. Не стала винятком і сфера освіти.

Під час проведення моніторингу державних закупівель закладів і установ освіти Вінницької області фахівцями «Народного контролю» Вінниччини виявлено ряд порушень, які в майбутньому можуть нанести державі збитків на сотні тисяч гривень.

Зокрема, під час проведення моніторингу публічних закупівель встановлено, що в червні 2017 року посадовими особами відділу освіти Літинської РДА проводився тендер з капітального ремонту покрівлі Літинської  школи  № 2.

Foto prozorro _1

Боротьба за ласий шмат бюджетних коштів виявилась жвавою, в «змаганнях» взяли участь одразу 7 учасників. Найбільш вигідною була пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансагробуд» на 1 млн 50 тис. гривень, однак цю пропозицію (як й інші більш вигідні) було відхилено тендерним комітетом відділу освіти, а перевагу надано приватному підприємству «ТУР» із пропозицією в 1 млн 364 тис. 899 гривні, що перевищує пропозицію ТОВ «Трансагробуд» аж на  314 тис. гривень.

Foto prozorro _2

Перевіривши законність таких дій відділу освіти, фахівці «Народного контролю» встановили, що переможця в тендері визначено незаконно та невідкладно повідомили Державну аудиторську службу про виявлені порушення.

Аналогічні сумнівні операції фахівці «Народного контролю» зафіксували  під час перевірки закупівель відділу освіти Вінницької РДА.

Відділом проводилась закупівля послуг з реконструкції приміщення Великокрушлинецької загальноосвітньої школи. За перемогу боролись 2 підприємства: ТОВ «ЖК – Гарант» із пропозицією в 1 млн 237 тис. 950 гривень та ПП «Рослана» із пропозицією в 1 млн 689 тис. 824 гривні.

Foto prozorro _3

Як і в попередньому випадку перевагу було надано вищій ціновій пропозиції і, аналогічно, з порушенням Закону України «Про публічні закупівлі», що може призвести в подальшому до нанесення збитків бюджету на 451 тис. 874 гривні.

Foto prozorro _4

Про вказаний факт Вінницький осередок «Народного контролю» повідомив контролюючі органи.

«Державні закупівлі мусять бути прозорими, законними та оптимальними, але не всі чиновники про це пам’ятають. Завдання «Народного контролю» постійно слідкувати за тим, щоб гроші громади використовувались за призначенням і не потрапляли до кишень ошуканців», – прокоментував події лідер «Народного контролю» на Вінниччині Володимир Воловодюк.