IMG_2428

Першопричина «афери століття» – управлінські проблеми та неналежна інвентаризація, – експерти

На думку експертів, головна причина крадіжки понад 40 комунальних об’єктів у Львові – не так спритність аферистів, як безгосподарність міського управління комунальної власності та не належним чином проведена інвентаризація майна міста.

Про це сьогодні, 23 травня, під час круглого столу «Ефективність використання комунального майна» у Львівській облраді заявили ряд експертів.

Зокрема,  учасник обговорення, депутат Львівської міської ради з фракції «Народний контроль», голова депутатської ТКК Тарас Ворко поцікавився у присутніх думками, що могло стати передумовою «афери століття» у Львові.

«Коли у Львові крадуть десятки, а за деякими даними, сотні об’єктів, в області не пропало жодного із понад 1,6 тисяч. Обласне майно не має цінності в очах аферистів? Чи річ таки в іншому?», – заявив він.

Так, експерти визнали: нинішня відкритість реєстрів майна розв’язує до певної міри руки аферистам, утім першопричини, на їхню думку, в іншому. Передусім неналежне виконання своїх обов’язків працівниками управління комунального майна Львівської міської ради під керівництвом Інни Свистун.

«Міське управління комунальної власності має у своєму розпорядженні достатньо коштів (7,5 млн грн, – ред.), щоб провести якісну інвентаризацію майна. Але, якщо у міста безперешкодно роками крадуть нерухомість, а чиновники цього не помічають, значить такої інвентаризації не було проведено. І це повна безгосподарність», – заявив представник консалтингової компанії Олег Доскач.

З ним погодилася і ріелтор Ірина Яремко. За її словами, інвентаризація – це перше і найменше, що може зробити добрий господар зі своїм майном.

«Як можна було не помітити крадіжок у центрі Львова? Коли таке заявляють профільні чиновники, в обов’язок яких входить контроль, інвентаризація та використання комунального майна, то це лише свідчить про їхнє неналежне виконання службових обов’язків»,  – наголосила вона.

А як додав заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк, про «якість» роботи управління свідчить і той факт, що величезна частина комунальних об’єктів міста взагалі простоюють незадіяними. Відтак, руйнуються, бо «один рік простоюю дорівнює 12-м рокам експлуатації», місто ж втрачає кошти, які могли б надходити у бюджет через здачу приміщень в оренду.

«В області задіяні всі приміщення. Натомість управління комунального майна Львова дозволяє собі таку розкіш, як роками не здавати в оренду величезні приміщення в центрі міста. Для прикладу, будівля колишнього військкомату на понад тисячу «квадратів»  на вул. Каліча Гора, яка за роки простою перетворилася майже на руїну. Це є справжній показник роботи управління», – заявив Володимир Гірняк.

IMG_2430