Пограбування тарифами: помилка чи бажання заробити на неуважних споживачах

Переплата вдвічі

До «Народного контролю» зі скаргою звернулися жителі села Кордишівка. Люди  помітили, що у платіжках за електроенергію значно зросли нарахування!

Пані Віра розповідає, що у березні отримала суми, які не відповідають  показникам на лічильнику, а вдвічі більші.

7

Віра, мешканка села Кордишівка

«Платіжка до сплати за березень прийшла на 273 (кВт, – ред.), хоча набігло значно менше – 140 кіловат», – скаржиться пані Віра.

Виявляється, що усі жителі Кордишівки отримали такі листи щастя із  нарахуваннями на сто кіловат зверху. Люди занепокоїлись. На яких підставах мають переплачувати? Адже за останні два роки електроенергія і так подорожчала майже втричі.

Заробіток на неуважних споживачах

Наталя Ячиченко сплачувала за електроенергію за пільговим тарифом.  Зазвичай, родина використовує 120-150 кіловат, та цього місяця квитанція шокувала.

Пані  Валентина каже, що її мати – 85-ти річна пенсіонерка – майже не користується електроприладами. Лише водяний насос та телевізор. Звідки набігають захмарні суми за світло не має уявлення. Навіть при врахуванні субсидії цифри вражають.

6

Валентина, мешканка села Кордишівка

«За квітень платіжка прийшла на 2905 гривень, поїхала в Вінницяобленерго, щоб вони перерахували, сума виявилася значно менша – 1035 гривень. За що я повинна переплачувати, якщо живе одна пенсіонерка, а такі великі рахунки», – розповідає пані Валентина.

Ми заглянули на сторінку Вінницяобленерго, де розписані тарифи на усі категорії населення. Та разом з експертом трохи порахували дані у платіжках. Експерт легко виводить формулу і знаходить чималу переплату.

У першому випадку переплата становить 156 гривень, у другому – 119. Помилка чи бажання заробити на неуважних споживачах?

Файл 1

Файл 2

Ця історія із завищеними нарахуваннями налякала навіть тих, у кого була переплата за спожиту електроенергію. Тепер  люди побоюються, чи не виростуть у них борги, поки їм не приносять квитанцій. Що ж робити, коли приватники дурять людей?

5

Олена Медвиденко, юрист

«Звісно, потрібно звертатися з відповідними скаргами до правоохоронних органів, щоб притягували до відповідальності за розкрадання коштів державного бюджету», – радить юрист Олена Медвиденко.

Живі стовпи Вінницяобленерго

А поки кордишівці розбираються у  фальшивих нарахуваннях,  стан самих електромереж у селі погіршується з кожним днем. Компанія вже давно не вкладає коштиу безпеку та благоустрій місцевої мережі.  Кажуть, стовпи скоро попадають разом із дротами, що під напругою.

Файл 3

Написавши цілу низку звернень до Вінницяобленерго, аварійників люди так і не дочекалися. Сільський голова скаржиться, що і сам не раз просив, щоб там зреагували та полагодили стовпи. Адже один такий небезпечний стовп хилитався поряд із школою. Вочевидь, у обленерго чекають біди, адже розхитані стовпи, які тримаються на самих лише дротах, це загроза людським життям.

Отже, нарахування завищують, а стовпи не ремонтують. Адже обслуговування  електромереж є одним із пунктів, який і формує тариф. Але енергетики про права споживачів навіть не згадують. Лише скаржаться на збитки.

Файл 4

І  журналістам у Вінницяобленерго, ясна річ, не раді. Крайнім, хто відповів би за безлад у системі,  ніхто бути не хоче. Перекидають один на одного. Директор Соломенюк Леонід відрядив нас до заступника, а заступник Олександр Пшеничний талановито нічого не пояснив. І поспішив втекти від зайвих запитань. Адже що тут скажеш, у платіжках брехня, а стовпи от-от попадають та нароблять лиха.

За даними державного реєстру власник Вінницяобленерго – Марков Максим Олександрович, юридична особа зареєстрована у Болгарії.  Маркова давно пов’язують із російським бізнесменом  Костянтином Григоришиним, олігархом, який, де-факто, контролює близько третини українських енергопостачальних підприємств. 50% капіталу ПАТ «Вінницяобленерго» – це Луганське енергетичне об’єднання, традиційно зареєстроване на Кіпрі.

У чию саме кишеню ідуть гроші, коли Вінницяобленерго грабує своїх споживачів, думаю, з’ясовувати не важливо. Важливо те, що із монополістом важко боротися, адже вибору у споживача немає. Залишається лише бути пильним та не дати себе обдурити. А свої права захищати у правовому порядку.

Член партії «Народний контроль» на Вінниччині закликає громадськість об’єднати свої сили і змінити систему.

8

Влад Лутченко, член партії “Народний контроль”

«Це тарифне беззаконня вже перейшло всі межі. Власниками національного багатства в нашій країні згідно з Конституцією України є ми – жителі сіл, селищ і міст – і тільки ми зможемо самотужки змінити цю систему. Для цього треба  об’єднатися», – закликає Влад Лутченко.